Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilý muž strašil a nadával dětem u školky, strážníkům se snažil utéct z auta

 
pátek, 20. září 2019, 16:07

Strážníci městské policie řešili v pondělí opilého muže, který nadával a strašil malé děti u jedné z českobudějovických školek. Hlídce, která na místo přijela, nadýchal devětačtyřicetiletý muž 2,26 promile.

K jedné z českobudějovických školek vyjížděli strážníci v pondělí krátce po jedenácté hodině dopoledne. Po příjezdu na místo zjistili, že opilý muž tam napadal a strašil malé děti.

„Muž se strážníky nejprve vůbec nekomunikoval a odmítal prokázat svou totožnost. Byl proto podroben orientační dechové zkoušce na alkohol a nebylo žádným překvapením, že vyšla s pozitivním výsledkem. Devětačtyřicetiletý muž z Českobudějovicka nadýchal 2, 26 promile. Strážníci následně rozhodli o převozu muže na záchytku,“ uvedl tiskový mluvčí strážníků David Štýfal.

Tam se ale muži moc nechtělo a při nastupování do služebního auta se pokusil utéct. „Proti muži bylo použito donucovacích prostředků a na protialkoholní záchytnou stanici byl převezen v poutech. Muž se svým chováním dopustil hned několika přestupků proti veřejnému pořádku, které byly předány ke správnímu orgánu k dořešení. Muži hrozí pokuta až 10 tisíc korun,“ dodal mluvčí. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Víkendové sportovní zápasy zaměstnají více policistů. Řidiče čeká...

pátek, 20. září 2019, 13:21

V ulicích Budějc se bude zítra pohybovat větší množství policistů. Důvodem jsou zápasy Dynama a Motoru. Policie zároveň...

Cizinec stahoval a sdílel filmy, způsobil škodu za sta tisíce

pátek, 20. září 2019, 07:07

Kriminalisté z Krumlova odhalili muže, který nelegálně stahoval filmy. Ty pak dál ukládal na uložiště fastshare.cz. Za tuto...

Aktualizováno 19. září 2019, 12:58

Na Mariánském se srazil trolejbus a dvě auta. Nehoda zkomplikovala...

čtvrtek, 19. září 2019, 09:00

K nehodě trolejbusu a dvou osobních aut došlo dnes po osmé hodině ráno. Jízdní pruh ze směru Pražské do Husovy třídy na Dlouhou...

Dva muži přepadli a okradli staršího muže, ten se s pachateli...

čtvrtek, 19. září 2019, 10:09

Kriminalisté ze Strakonic řešili minulý týden v sobotu loupežné přepadení. Podle informací od policistů se dva muži v baru...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.