Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Víkendové sportovní zápasy zaměstnají více policistů. Řidiče čeká několik dopravních omezení

 
pátek, 20. září 2019, 13:21

V ulicích Budějc se bude zítra pohybovat větší množství policistů. Důvodem jsou zápasy Dynama a Motoru. Policie zároveň upozorňuje, že vzhledem k těmto sportovním událostem mají řidiči kolem obou stadionů počítat s vyšší dopravní zátěží.

„Pořádkoví a dopravní policisté budou zítra těmto akcím věnovat větší pozornost, proto jistě potkáte v ulicích Českých Budějovic desítky strážců zákona. Našim cílem je, aby obě sportovní utkání proběhla bez narušení veřejného pořádku, proto nechceme nic podcenit,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Kvůli zápasu na Střeleckém ostrově bude částečně omezeno parkování u stadionu Dynama. „V době před začátkem a po skončení utkání budou výjezd koordinovat dopravní policisté, proto dbejte jejich pokynů,“ dodal Bajcura.

Další dopravní komplikace mohou způsobit práce na křižovatce Na Dlouhé louce. „Průjezd ulicí Na Dlouhé louce je veden pouze v jednom jízdním pruhu, a to jak od centra na výjezd k ulici Vltavské nábřeží, tak i v druhém směru k Mánesově ulici. Nájezd od ulice Husova, a to jak od Mariánského náměstí, tak i od městské části Čtyři Dvory, je ke křižovatce u Výstaviště uzavřen,“ uzavřen mluvčí.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Cizinec stahoval a sdílel filmy, způsobil škodu za sta tisíce

pátek, 20. září 2019, 07:07

Kriminalisté z Krumlova odhalili muže, který nelegálně stahoval filmy. Ty pak dál ukládal na uložiště fastshare.cz. Za tuto...

Aktualizováno 19. září 2019, 12:58

Na Mariánském se srazil trolejbus a dvě auta. Nehoda zkomplikovala...

čtvrtek, 19. září 2019, 09:00

K nehodě trolejbusu a dvou osobních aut došlo dnes po osmé hodině ráno. Jízdní pruh ze směru Pražské do Husovy třídy na Dlouhou...

Dva muži přepadli a okradli staršího muže, ten se s pachateli...

čtvrtek, 19. září 2019, 10:09

Kriminalisté ze Strakonic řešili minulý týden v sobotu loupežné přepadení. Podle informací od policistů se dva muži v baru...

U Dehtáře shořela chatka, škoda je třicet tisíc

středa, 18. září 2019, 19:08

Hasiči vyjížděli v pondělí odpoledne k požáru chatky u rybníku Dehtář. Veranda byla v době příjezdů jednotek už úplně zničená....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.