Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Namol opilá matka vzala děti na vycházku, procházela se s nimi po silnici

 
pondělí, 16. září 2019, 11:12

Strážníci městské policie řešili v sobotu večer dvojici, která vyrazila na procházku po silnici na Okružní. Oba byli silně posilnění alkoholem a u sebe měli dvě malé děti. Hlídka dala dvojici dýchnout a nestačila se divit. Matka nadýchala 3, 45 promile a muž 2, 08 promile.

Strážníci oznámení dostali v sobotu v osm hodin večer. Na místo okamžitě vyjeli. „Šestadvacetiletá žena byla doprovázena jednadvacetiletým mužem. Mladá žena hlídce potvrdila, že je matkou dvou malých dětí, které byly na místě s nimi. Muž se ženou byli podrobeni orientační dechové zkoušce na alkohol. Muž nadýchal 2, 08 promile, žena dokonce 3,45 promile,“ uvedl tiskový mluvčí strážníků David Štýfal.

Mladá žena byla převezana na záchytku. Na místo byla přivolána pracovnice z odboru sociálně právní ochrany dětí, která stanovila další postup při zajišťování přítomných dětí. Událostí se bude dále zabývat odbor sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Městská policie
 


 

Kam dál?

Řidič srazil chlapce na kole a ujel, policisté stále hledají svědky

pondělí, 16. září 2019, 09:49

Dopravní policisté z Budějc stále hledají svědky dopravní nehody, která se stala v pátek 6. září u obce Sedlec. Neznámý řidič...

Jednadvacetiletý mladík narazil na Písecku autem do stromu. Na místě...

neděle, 15. září 2019, 13:20

K nehodě došlo na před jedenáctou hodinou u obce Dobev na Písecku. Mladý jednadvacetiletý řidič přejel z nezjištěných příčin do...

Chtěl se vloupat do chaty na Soběslavsku. V lese ho chvíli poté...

neděle, 15. září 2019, 10:15

Úspěšný zásah mají za sebou jihočeští policisté. V polovině týdne se jim díky rychlému zásahu podařilo vypátrat zloděje, který se...

Jel bez řidičáku, technické a pod vlivem. Jízdu devětadvacetiletého...

sobota, 14. září 2019, 13:25

Bez řidičáku, bez technické a pod vlivem omamné a psychotropní látky. Tak by se dal shrnout případ, který ve čtvrtek řešila...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.