Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ZMIZELÍ: Alkoholik, který se možná zapletl do trestné činnosti

 
středa, 11. září 2019, 20:16

V dalším dílu rubriky Zmizelí se podíváme na příběh dnes již jedenašedesátiletého Miroslava Kadlece z Českých Budějovic. Podle jeho matky holdoval alkoholu, a to mohl být také důvod, proč odešel z domu, kde s ní žil ve společné domácnosti. Miroslav Kadlec za sebou naposledy zabouchl dveře od bytu v roce 2006.

Oznámení o jeho zmizení nahlásila v červnu 2006 policistům matka, se kterou syn pět let žil ve společné domácnosti. Podle výpovědi uvedla, že Miroslav Kadlec velmi holdoval alkoholu. Matka se mu snažila rozmlouvat, aby si raději našel práci a od alkoholu dal ruce pryč.

V tuto chvíli mohl přetéct pomyslný pohár trpělivosti a tehdy se osmačtyřicetiletý muž rozhodl, že z domu odejde. Všechny věci tam ale nechal a odešel pouze v oblečení, které často nosil. U sebe měl finanční obnos. Matku ale ještě kontaktoval. Ve zprávách, které ji posílal tvrdil, že je u kamaráda, ale také v Praze mezi bezdomovci a dokonce i někde na lodi. Zhruba po měsíci se odmlčel úplně.

Fiktivní firma a naděje pro matku

V roce 2012 svitla malá jiskřička naděje, že se pohřešovaný Kadlec objevil. Pražští policisté se totiž obrátili na své kolegy z Budějc s tím, že tento pohřešovaný měl figurovat jako jednatel určitých společností v Praze, které krátily daně. Chtěli ho zařadit do pátrání.

„Jen těžko můžeme říct, zda opravdu v té trestné činnosti figuroval. Mohlo se také stát, že někdo zneužil jeho osobní doklady nebo on sám je někomu prodal za účelem získání peněz,“ dodal vrchní komisař Peter Tousecký. Miroslav Kadlec by se mohl pohybovat mezi bezdomovci v Praze nebo klidně i v Evropě.

ZMIZELÍ: Samotář, který trpěl fobií a měl sklony k sebevraždě. Zdeněk Strnad je pohřešovaný už 15 let

středa, 28. srpna 2019, 20:06KrimiČeskobudějovicko
 

Na území Jihočeského kraje je aktuálně dvacet pohřešovaných lidí. Od doby jejich zmizení neuplynulo více jak 20 let. Někteří jsou v databázi rok, někteří ale i více než patnáct let. Jejich rodiny žijí dlouhé roky v nejistotě a naději, že se...

 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Koláž Budějcké Drbny
 


 

Kam dál?

Neznámý muž přepadl benzínku v Písku, ukradl několik tisíc korun

středa, 11. září 2019, 16:53

Písečtí kriminalisté řeší od nedělního večera případ loupežného přepadení na benzinové čerpací stanici Petrol na Pražské ulici....

Opilý mladík vezl v peugeotu devět lidí. Desátého, který cestoval na...

středa, 11. září 2019, 12:51

Českokrumlovští kriminalisté vyšetřují vážnou dopravní nehodu z neděle, která se stala mezi obcemi Plešovice a Třísov. Řidič...

Máš poslední den nebo dva dny života, vyhrožoval muž své partnerce

středa, 11. září 2019, 11:42

Jindřichohradečtí policisté vyšetřují případ nebezpečného vyhrožování. Dojít k němu mělo minulou sobotu na Jindřichohradecku. Muž...

Archeologové našli v Letech hrob vězeňkyně a hrobové jámy

středa, 11. září 2019, 07:07

Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.