Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ZMIZELÍ: Samotář, který trpěl fobií a měl sklony k sebevraždě. Zdeněk Strnad je pohřešovaný už 15 let

 
středa, 28. srpna 2019, 20:06

Na území Jihočeského kraje je aktuálně dvacet pohřešovaných lidí. Od doby jejich zmizení neuplynulo více jak 20 let. Někteří jsou v databázi rok, někteří ale i více než patnáct let. Jejich rodiny žijí dlouhé roky v nejistotě a naději, že se jejich dítě nebo rodič jednoho dne vrátí. Prvním pohřešovaným v rubrice Zmizelí je Zdeněk Strnad z Budějc, který beze stopy zmizel v roce 2004.

Zdeněk Strnad nebydlel s rodiči ve společné domácnosti, ale v bytě po babičce v Dlouhé ulici. Jeho zmizení nahlásili rodiče 6. června roku 2004 poté, co za ním šli na návštěvu, ale jeho byt byl prázdný.

Podle policie se Strnad léčil s psychickými problémy. V roce oznámení zmizení byl i v léčebně v Bohnicích. Míval různé stavy úzkosti. Během pátrání byla policií zjištěna kamarádka z Prahy, se kterou měl být pohřešovaný v kontaktu. Bohužel ani tam nebyli policisté úspěšní.

„Šetření se provádělo po různých lékařských zařízeních v jižních Čechách, ale i po celé České republice – bez úspěchu. Pátrání probíhalo v lesních porostech kolem jeho bydliště. Branišov, lesní prostor u Hada a další místa, kde byli nasazeni i služební psi. Vyslechnuti byli i sousedé, kteří potvrdili informace od rodičů. Byl to samotář, trpěl fobií a moc nevycházel. Měl sklony k sebevraždě. Byl to nemocný člověk, který v té době mohl odcestovat kamkoli,“ popsal vrchní komisař Peter Tousecký.

Rok po tom, co bylo učiněno oznámení, byl Zdeněk Strnad prohlášen na žádost rodiny Okresním soudem za mrtvého. Soud rozsudkem určil dnem úmrtí den, kdy byl naposledy fyzicky spatřen.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Koláž Budějcké Drbny
 


 

Kam dál?

Policie hledá nemocného muže. Zřejmě má u sebe zbraň a může být...

středa, 28. srpna 2019, 14:47

Policisté hledají šestatřicetiletého muže, který odešel 22. srpna z domu v Popicích u Jihlavy, kde v tu dobu pobýval. Michal...

Šestapadesátiletý muž napadl v Netolicích dvě ženy, jedna skončila v...

středa, 28. srpna 2019, 10:22

Netoličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže, který v první polovině srpna napadl dvě ženy. Konfliktu přihlíželi další...

Po pádu z kola zemřel na Táborsku starší muž

úterý, 27. srpna 2019, 18:03

Táborští policisté vyjížděli dnes odpoledne k pádu cyklisty v ulici 9. května v Sezimově Ústí. Sedmaosmdesátiletému muži už...

Na budějcké základní škole děti natáčely sexuální videa. Případ řeší...

úterý, 27. srpna 2019, 14:26

Na jedné z budějckých základních škol měly děti natáčet videa s pornografickou tématikou. Případem se zabývají jihočeští...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.