Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Organizovaná skupina krátila daně, přišla si skoro na tři sta milionů

 
sobota, 24. srpna 2019, 12:49

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování a příslušníci Celní správy České republiky v tomto týdnu provedli rozsáhlou operaci, při které zadrželi organizovanou skupinu osob, která měla od července 2016 do současné doby zkrátit daň z přidané hodnoty a daň z příjmu právnických osob o více než 270 milionů korun. Hlavním aktérům hrozí až 12 let za mřížemi.

Během krycí akce s názvem PRADĚD, která proběhla během tohoto týdne, byly na 60 místech celé České republiky (Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj a Plzeňský kraj) provedeny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor. Do akce bylo nasazeno 110 policistů a 320 celníků.

„Hlavní organizátoři měli skrytě ovládat několik obchodních společností, v nichž jako statutární orgány působily osoby fungující na principu takzvaných bílých koní. Přestože tyto společnosti neměly žádné zaměstnance, kanceláře, či jiné obvyklé vybavení k zabezpečení běžné podnikatelské činnosti, měly vykazovat roční obraty v řádech desítek milionů korun. Obchodní transakce se podle závěrů kriminalistů skládaly ze zcela fiktivních obchodů a dále faktických obchodů s cigaretami a tato celá konstrukce měla sloužit pouze ke krácení daní,“ uvedl tiskový mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté v rámci této akce obvinili 24 lidí (17 občanů ČR a 7 cizinců). Policisté organizovanou skupiny sledovali přibližně rok. „Při realizaci bylo rovněž provedeno rozsáhlé zajištění majetků obviněných osob v prozatímní výši cca 68 milionů korun (domy, byty, automobily, finanční prostředky, šperky a hodinky),“ dodal Ibehej.

V případě pravomocného rozsudku hrozí hlavním organizátorům trest odnětí svobody až na 12 let.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pcr.cz
 


 

Kam dál?

Srážku se srnou si vymyslel, pojišťovna mu proplatila škodu. Teď mu...

pátek, 23. srpna 2019, 17:34

Z pojistného podvodu je podezřelý muž středního věku, který si vymyslel, že u Plané nad Lužnicí srazil srnu a nahlásil to na...

Řidič na Českobudějovicku po hádce zaútočil na druhého muže nožem

pátek, 23. srpna 2019, 11:10

Policie vyšetřuje konflikt mezi dvěma řidiči na trase České Budějovice - Vodňany. Jeden z nich po hádce druhého bodnul nožem....

Vloupal se do domu na Srubci. V pondělí ho chytil policejní psovod

pátek, 23. srpna 2019, 07:05

Škodu za více jak 200 tisíc korun má na svědomí sedmadvacetiletý zloděj, který vykrádal domy na jihu Čech. Jeho tažení ukončil v...

Aktualizováno 22. srpna 2019, 20:00

U Sedlce narazila dodávka do stromu. Na místo letěl vrtulník

čtvrtek, 22. srpna 2019, 18:14

Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne došlo u obce Sedlec na Českobudějovicku k dopravní nehodě. Do stromu měla narazit dodávka....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.