Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Českokrumlovsku se stala dopravní nehoda, řidič zůstal zaklíněný v autě

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 17:08

Dopravní policisté řešili dnes ráno dopravní nehodu, která se stala u obce Chvalšiny. Řidič zřejmě z náhlé zdravotní indispozice neovládl své auto a narazil do dopravního značení na levé straně komunikace, a následně přední částí do plotu u základní školy. Auto skončilo na střeše a řidič v něm zůstal zaklíněný.

K nehodě došlo dnes po sedmé hodině ráno. Jako první byl na místě poručík Bohumil Havlíček, který zastavil a běžel zjistit zdravotní stav osádky. „Uvnitř auta byl jeden muž, který se svíjel a rozhazoval rukama. Z úst se mu valila pěna. Vzhledem k tomu, že se žádné dveře nedaly otevřít, byl policista nucen rozbít okno zadních dveří, aby se dostal do vnitřních části auta. Muž byl částečně v šoku a komunikoval s obtížemi,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Po zajištěních základních životních funkcí, požádal zasahující policista o přivolání dalších složek integrovaného záchranného systému. Na místo doběhl i další muž, který policistovi následně pomáhal. Řidič osobáku nebyl připoutaný. Vzhledem k poloze jeho těla nemohli vyloučit vnitřní poranění nebo zranění páteře.

Přivolaní záchranáři transportovali zraněného řidiče do nemocnice. Způsobená škoda byla vyčíslena na více jak 115 tisíc korun. Další okolnosti této nehody jsou předmětem vyšetřování českokrumlovských dopravních policistů.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pcr.cz
 


 

Kam dál?

Dvaadvacetiletý muž v hádce ubodal známého, jeho tělo ukryl na...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:42

Kriminalisté řeší od začátku týdne vraždu, která se stala na Táborsku. Vrahem by podle nich měl být dvaadvacetiletý muž, který v...

Na Jindřichohradecku utonul muž, během prázdnin jde už o osmou oběť

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:38

Kriminalisté z Jindřichova Hradce vyjížděli v úterý v noci k muži, který měl v katastru obce Dolní Žďár spadnout do vody a utopit...

Návštěvník v táborské zoo málem zabil papoušky, krmil je sušenkami

čtvrtek, 22. srpna 2019, 10:11

Jako pokus o zabití se dá vyhodnotit snaha nezodpovědného návštěvníka ZOO Tábor, který se v těchto dnech rozhodl nakrmit papoušky...

Na Prachaticku někdo vykradl a poničil vyvážecí stroj. Škoda je za...

středa, 21. srpna 2019, 18:02

Prachatičtí policisté vyšetřují krádež za více než půl milionu korun. Neznámý zloděj vykradl a poškodil vyvážecí stoj John Deere...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.