Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Starší žena se ztratila při houbaření. Pomoct jí musela policie

 
pondělí, 19. srpna 2019, 16:23

Po ztracené ženě, která se vydala na houby a nemohla najít cestu z lesa, pátrali dnes dopoledne jihočeští policisté. Pátrací akce měla nakonec šťastný konec a policisté ženu našli.

Starší žena volala dnes dopoledne na Operační středisko policie, že se ztratila v lese při houbaření. Policistům sdělila, že už čtyři hodiny bloudí. Vyjít měla z Volar a jít směrem k rozhledně, kterou ale nevidí a neví, kam má jít. Podle hovoru bylo patrné, že paní už je velmi vyčerpaná a má zdravotní komplikace. Navíc jí pomalu docházela baterie v telefonu.

Policisté okamžitě do pátrání po ženě zapojili policejní hlídky z okolí a vyžádali si asistenci policejního vrtulníku. „Žena nedokázala nijak blíže popsat lokalitu, kde by mohla být, byla si vědoma, že se v lese několikrát zamotala. V telefonu bohužel žádnou aplikaci, která by jí s lokalizací pomohla. Tyto možnosti s ní totiž policisté probrali. K pátrání po ženě policisté přibrali její dceru, která jim ukázala místa, kam běžně rodina na houby chodí," popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Zatímco hlídky propátrávaly terén, žena si trochu odpočinula a ušla další kus cesty. Minula chatu, kterou policistům popsala do telefonu. Popis chaty policisté zkonzultovali s místními „lesáky“, kteří měli hned jasno. Po chvíli policisté vyčerpanou ženu u chaty našli. Naštěstí byla v pořádku.

„Pokud vyrazíte sami do lesa, mějte u sebe nabitý mobilní telefon, řekněte rodině, kam půjdete. Nainstalujte si do telefonu aplikace, které vám v podobné situaci pomohou, například Záchranka, Mapy a vezměte si sebou svačinu, pití,“ dodal Matzner.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na táborském nádraží přepadl muž ženu. Ukradl jí peněženku s několika...

pondělí, 19. srpna 2019, 10:14

Za bílého dne přepadl v Táboře mladý muž ženu, která si právě vybrala peníze z bankomatu. Muž ženě vytrhnul peněženku, a přitom...

Policie chytila dalšího řidiče pod vlivem. Nadýchal více jak tři a...

pondělí, 19. srpna 2019, 09:07

Více jak tři a půl promile nadýchal na konci týdne řidič na Jindřichohradecku. Pětačtyřicetiletého muže kontrolovali třebonští...

Přepadli ženu a chtěli po ní peníze. Teď jim hrozí až čtyři roky...

neděle, 18. srpna 2019, 09:54

Šest měsíců až čtyři roky ve vězení nebo pokuta hrozí muži a ženě, kteří jsou obviněni z vydírání, úmyslného ublížení na zdraví a...

Krádež peněženky v táborském obchodě pomohl vyřešit mladý chlapec

sobota, 17. srpna 2019, 11:58

Zhruba desetiletému chlapci může poděkovat seniorka, kterou v jednom z táborských obchodních domů okradl zloděj. Z kabelky,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.