Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na táborském nádraží přepadl muž ženu. Ukradl jí peněženku s několika tisíci

 
pondělí, 19. srpna 2019, 10:14

Za bílého dne přepadl v Táboře mladý muž ženu, která si právě vybrala peníze z bankomatu. Muž ženě vytrhnul peněženku, a přitom ji shodil na zem. Díky rychlému zásahu policie se podařilo lupiče do hodiny od činu dopadnout. Muži hrozí dva roky až deset let za mřížemi.

K loupeži došlo v pátek krátce po půl 12 dopoledne. „Policisté přijali oznámení od ženy středního věku, která byla přepadena v prostoru autobusového nádraží v Táboře. Bezprostředně poté, co si vybrala finanční hotovost v řádu několika tisíců korun z bankomatu, k ní přistoupil mladý muž a snažil se jí peněženku vytrhnout z ruky. Ve snaze své peníze uchránit byla útočníkem stržena na zem, čímž došlo k roztržení její bundy a zranění ruky. Lupič s peněženkou utekl pryč,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Na místo byly okamžitě vyslány všechny dostupné policejní hlídky z Tábora a Sezimova Ústí, táborští kriminalisté a psovod se služebním psem Falconem. „Podle získaného popisu byl pachatelem muž ve věku 25 – 30 let, štíhlé, asi 175 centimetrů vysoké postavy, krátkých černých vlasů a opálené pleti,“ uvedl Doubek.

Policisté začali prohledával přilehlé ulice a díky dobré místní znalosti se zaměřili také na místa, kde by se dal výskyt podezřelého předpokládat. Během několika minut spatřil psovod se služebním psem muže odpovídajícího popisu. „Zadržení podezřelého pak bylo otázkou krátkého okamžiku. Od nahlášení události uběhla necelá hodina,“ řekl mluvčí.

Odcizenou finanční hotovost měl mladík ještě u sebe, peněženku s osobními doklady přepadené ženy stačil během útěku odhodit. Lupiče si převzali táborští kriminalisté, kteří ho obvinili ze zločinu loupeže. Podle trestního zákoníku může být trest odnětí svobody na dobu dvou až deseti let. „Na základě zajištěných poznatků a důkazního materiálu jej rovněž podezírají z další násilné a majetkové trestné činnosti. Na obviněného muže proto podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. O té bude rozhodnuto během dnešního dne,“ uzavřel Doubek.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Policie chytila dalšího řidiče pod vlivem. Nadýchal více jak tři a...

pondělí, 19. srpna 2019, 09:07

Více jak tři a půl promile nadýchal na konci týdne řidič na Jindřichohradecku. Pětačtyřicetiletého muže kontrolovali třebonští...

Přepadli ženu a chtěli po ní peníze. Teď jim hrozí až čtyři roky...

neděle, 18. srpna 2019, 09:54

Šest měsíců až čtyři roky ve vězení nebo pokuta hrozí muži a ženě, kteří jsou obviněni z vydírání, úmyslného ublížení na zdraví a...

Krádež peněženky v táborském obchodě pomohl vyřešit mladý chlapec

sobota, 17. srpna 2019, 11:58

Zhruba desetiletému chlapci může poděkovat seniorka, kterou v jednom z táborských obchodních domů okradl zloděj. Z kabelky,...

Dívka se nevrátila z vycházky , pátrá po ní policie

sobota, 17. srpna 2019, 08:50

Policisté pátrají po dívce Lee Zamrzalové, která se včera kolem páté hodiny nevrátila z vycházky do výchovného ústavu v Homolích....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.