Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Lipně se ztratila dívka, policisté ji vypátrali po čtyřech hodinách

 
pátek, 16. srpna 2019, 16:01

Policisté z Lipna nad Vltavou včera pátrali po osmnáctileté dívce, která se ztratila v okolí přehrady. Do pátrací akce bylo nasazeno několik hlídek z lipenského okolí. Po více jak 4 hodinách se jim podařilo dívku vypátrat.

Pátrací akce se rozjela včera v noci, kdy kamarád pohřešované nahlásil její zmizení u Lipenské přehrady. „Policisté vyjeli na místo, kde čekali oznamovatelé od kterých získali popis pohřešované a podali zprávu na operační středisko. Do akce bylo nasazeno několik hlídek z lipenského okolí, kdy pátrání bylo směřováno po celé lokalitě přehradní nádrže a také v místě bydliště, kde by mohl být předpoklad, že by se nějakým způsobem mohla dopravit domů,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Dívku se po více jak čtyřech hodinách podařilo vypátrat. „Pátrací akce v okolí vodního díla, řek a lesních masívu je vždy složitější, jak členitostí terénu, tak i snížením síly telefonního signálu. Proto doporučujeme, aby měl kdokoli, kdo se v popsaných místech pohybuje řádně nabitý mobil,“ dodal mluvčí. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Policisté našli muže, který mezi odpadky odhodil tělo psa

pátek, 16. srpna 2019, 10:24

Policisté našli muže, který měl před deseti dny hodit k odpadkům mrtvého psa. Případem se zabývali od soboty 3. srpna. Tělo psa,...

Během tří minut zmizela motorka za 300 tisíc. Po zloději z centra...

pátek, 16. srpna 2019, 06:53

Pouhé tři minuty stačily zatím neznámému zloději, který na začátku srpna ukradl v ulici Dr. Stejskala v centru Budějc motorku za...

Zaměstnanci domova důchodců pomáhali u nehody trolejbusu, získali...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 20:05

Dohromady šestnáct lidí dnes dostalo ocenění Gentleman silnic za pomoc u dopravní nehody trolejbusu, která se stala před letními...

Za vraždu mačetou u Vodňan má jít muž na sedm let do vězení

čtvrtek, 15. srpna 2019, 09:30

Českobudějovický soud poslal dnes Lukáše Nováka na sedm let do vězení za vraždu druha Novákovy matky. Tragédie se stala v lednu v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.