Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dodávka vezla čtvrt tuny masa pro dětský tábor v nevyhovujících podmínkách

 
středa, 17. července 2019, 11:29, aktualizováno 17. července 2019, 11:51

Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje byli tamními celníky v závěru minulého týdne přizváni ke kontrole dodávky přepravující potraviny. Při společné kontrole provedené na parkovišti na okraji Tábora bylo zjištěno, že vozidlo přepravovalo v nevyhovujících podmínkách čtvrt tuny masa a masných výrobků. Maso bylo určené pro dětský tábor u obce Rosička na Jindřichohradecku.

„Konkrétně se jednalo o nejrůznější partie vepřového masa o celkové hmotnosti 105 kilo, dále o 62 kilo drůbežího masa, padesát kilo masných výrobků a 34 kilo mletého nebaleného masa," uvedl zástupce tiskového mluvčího SVS Petr Majer.

Přepravní prostor vozidla přitom nebyl vybaven chladícím zařízením pro přepravu chlazených nebo mražených potravin. To se také již projevovalo na přepravovaných produktech, které byly částečně rozmražené a vytékala z nich tekutina. Kontrolní měření teploty ukázalo nevyhovující teplotu u mraženého masa i chlazených masných výrobků.

„My jsme okamžitě, kdy jsme se informaci o špatně převáženém masu dozvěděli, na táboře provedli kontrolu. Mrazáky ale byly prázdné, protože to maso tam naštěstí nedorazilo. Z našeho pohledu tedy problém nebyl. Tábor si zajistil dodávky přes jinou firmu,“ řekla Právu Kvetoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích

Maso, mleté maso a krájené masné výrobky nebyly navíc označené a chyběly k nim doklady.  Přepravce nebyl u Krajské veterinární správy registrován. Jelikož potraviny přepravované za výše popsaných podmínek představují velké riziko pro zdraví spotřebitelů (během kontroly bylo zjištěno, že potraviny byly určeny pro dětský tábor v Jihočeském kraji) byla celá zásilka na místě znehodnocena barvou. Státní veterinární správa na místě nařídila jejich neškodou likvidaci v asanačním podniku na náklady provozovatele. Za popsaná porušení zákona o potravinách hrozí provozovateli pokuta ve výši až  jednoho milionu korun. Ve věci byl podán také podnět k prošetření Krajské hygienické stanici.

Tisková zpráva | Foto svs.cz
 


 

Kam dál?

Hasiči likvidovali požár ve Slavonicích, vyhlášený byl druhý stupeň...

středa, 17. července 2019, 08:43

Několik jednotek hasičů včera likvidovalo požár ve Slavonicích. Hasiči na místě zjistili, že jde o požár ocelové kůlny, která...

Agresivní žena vyhrožovala sociální pracovnici. Zasáhnout museli...

úterý, 16. července 2019, 12:08

Městská policie zasahovala včera na pracovišti Oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Matka, která...

Muž snědl svému spolubydlícímu kachnu, ten mu za to ukradl motorku

úterý, 16. července 2019, 10:55

Opravdu kuriózní spor řešili v sobotu policisté v Mladé Vožici. Obrátil se na ně totiž muž, kterému někdo ukradl motorku. Byl...

Aktualizováno 15. července 2019, 20:39

VIDEO: Zdrogovaný muž ujížděl policii. Zběsilou jízdu i policejní...

pondělí, 15. července 2019, 10:28

Strakoničtí policisté mají za sebou opravdu výživnou službu. Hlídka chtěla v sobotu dopoledne zkontrolovat řidiče osobáku, ten...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.