Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cizinecká policie se zaměřila na nelegální pracovní síly. Cizinci na černo pracovali na D3 a na stavbách

 
neděle, 14. července 2019, 15:53

Cizinecká policie se v červnu zaměřila na nelegální pracovníky z ciziny. Policisté zahájili 31 správních řízení o vyhoštění – z toho 30 jich bylo zahájeno z důvodu zaměstnání bez platného povolení a za jeden pobyt bez víza. Vydali dvacet rozhodnutí o správním vyhoštění, z toho 19 z důvodu zaměstnání bez platného povolení a jeden za pobyt bez víza.

Jedním z míst, kde hlídka kontrolu provedla, byla dálnice D3. Na místě bylo zkontrolováno 5 cizinců. Ti sice předložili cestovní pasy s biometrickými údaji, ale žádné povolení k zaměstnání, které by je opravňovalo k výkonu pracovní činnosti na území České republiky. S cizinci bylo zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění.

Dalším kontrolovaným místem byl bývalý hraniční přechod v Dolním Dvořišti. Tam policisté objevili muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a Evropský zatýkací rozkaz. „Osobu od rakouských justičních orgánů převzala hlídka cizinecké policie, která ho následně eskortovala do vazební věznice v Českých Budějovicích,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura. 

Hlídka provedla kontrolu i při rekonstrukci domova mládeže na Českobudějovicku. Jeden z cizinců se prokázal padělaným občanským průkazem. „Policisté s mužem zahájili zkrácené přípravné řízení ve věci přečinu Padělání a pozměnění veřejné listiny, dále mu bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění a byl zajištěn do Zařízení pro zajištění cizinců do Bělé – Jezové,“ popsal Bajcura, který dodal, že další dva cizinci nepředložili potřebná povolení k zaměstnání a překročil dobu povoleného pobytu na území našeho státu. S cizinci bylo zahájeno správní řízení o správním vyhoštění.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

U Frymburku boural opilý řidič, který byl v domácím vězení

neděle, 14. července 2019, 11:12

Dopravní policisté řešili v pátek večer dopravní nehodu u Frymburku. Podle informací od policie byl řidič i jeho spolujezdec pod...

Zdrogovaný muž v Budějcích ničil auta. Skončil v nemocnici a hrozí mu...

sobota, 13. července 2019, 15:53

Budějčtí strážníci řešili ve čtvrtek nad ránem zdrogovaného muže, který v Nádražní ulici ničil auta. Podle svědkyně měl muž do...

U Hrdějovic narazilo auto do stromu, řidiči musejí počítat s omezením

sobota, 13. července 2019, 12:49

Hrozivě vypadající nehodu aktuálně řeší dopravní policisté u Hrdějovic. Podle prvotních informací od policie nezvládl řidič...

Po ženě na fotografii pátrají policisté. Může jim pomoct vyřešit...

pátek, 12. července 2019, 21:02

Budějčtí policisté pátrají po zhruba pětadvacetileté ženě, která by jim mohla pomoct při vyšetřování případu, ve kterém byla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.