Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z baru vyvedli dvaačtyřicetiletého opilce strážníci. Vrátil se s plynovou pistolí

 
sobota, 8. června 2019, 15:04

Vyhodíš ho dveřmi, vrátí se oknem. Takové přísloví by se dalo použít na dvaačtyřicetiletého muže, kterého museli kvůli nevhodnému chování vyvádět z budějckého baru strážníci městské policie. Muž se ale na místo vrátil a s sebou si přinesl i plynovou pistoli.

Hlídka městské policie vyjížděla do baru v Plachého ulici, kde měl dvaačtyřicetiletý muž obtěžovat zaměstnankyni podniku, krátce po 9 hodině večer. „Strážníci na místě zjistili, že zjevně podnapilým výtržníkem je dvaačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic. Podle zaměstnankyně baru ji měl dotyčný muž opakovaně verbálně urážet a obtěžovat i ostatní zákazníky,“ popsala mluvčí městské policie Věra Školková.

I přesto, že barmanka muže několikrát vyzvala, aby místo opustil, nestalo se tak. Na místo tak dorazila hlídka, která muže vyvedla a doprovodila ho do nedalekého bydliště.

Zdánlivě jednoduchý případ měl ale dohru. Muž se o půl hodiny později do baru vrátil a scénář se opakoval. „Tentokrát si však dvaačtyřicetiletý muž sebou přibalil plynovou pistoli. Když strážníci vešli do provozovny, muž ležel na zemi, zbraň odhozená opodál. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie České republiky, která si celý případ převzala k dalšímu šetření,“ uzavřela Školková.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Policisté pátrají po muži, který nenastoupil do vězení. Pohybovat se...

pátek, 7. června 2019, 12:51

Strakoničtí policisté pátrají po osmačtyřicetiletém Davidu Janečkovi, který nenastoupil do výkonu trestu. Jeho trvalým bydlištěm...

Policisté našli na Táborsku mrtvého muže, pátrají po jeho totožnosti

pátek, 7. června 2019, 10:21

Táborští policisté pátrají po totožnosti mrtvého muže. Jeho tělo bylo nalezeno včera ráno pod náspem železniční tratě mezi obcemi...

V Budějcích se opět objevili podvodníci. Peníze na veřejnou sbírku...

čtvrtek, 6. června 2019, 18:33

Strážníci městské policie chytili podvodníka, který na Lannovce vybíral peníze na falešnou veřejnou sbírku pro neslyšící. Na...

Aktualizováno 6. června 2019, 9:54

FOTO/VIDEO: Na Strakonicku se stala tragická dopravní nehoda. Po...

čtvrtek, 6. června 2019, 08:18

Policisté v těchto chvílích řeší dopravní nehodu, která má fatální následky. Došlo k ní na Strakonicku u obce Přešťovice. Podle...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.