Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kříženec buldoka měl ve Stromovce napadnou trpasličího španěla. Následky si poneseme, říká majitelka druhého psa

 
pondělí, 3. června 2019, 11:00, aktualizováno 5. června 2019, 11:30

Ošklivá zranění si ze sobotní procházky ve Stromovce odnesla fena Kavalír King Charlese španěla. Po konfliktu s křížencem amerického buldoka musela podstoupit dvě operace. Majitelka buldoka ale odmítá, že je chyba jen na jejich straně. Případem se bude zabývat správní orgán.  

K incidentu došlo po třetí hodině odpoledne v lesoparku Stromovka. Fenka Kavalír King Charlese španěla měla běhat pro klacíky, když jí buldok napadl. „Náš pejsek nikoho napadnout nechtěl. Jen běžel kolem za klackem a žádného psa si nevšímal. Pes, kterého pán taky neměl na vodítku, z ničeho nic vystartoval a zaútočil,“ říká muž, který zraněného psa venčil.

Ve Stromovce volný pohyb psů vyhláška povoluje. I zde ale ukládá obecnou povinnost mít psa pod neustálým dohledem a přímým vlivem. Pes tak nesmí bez dozoru či nekontrolovaně pobíhat a obtěžovat jiné osoby.

Majitelka křížence popisuje situaci jinak. „Ten pejsek pobíhal všude, žádné klacíky mu neházeli. Najednou byl u vody mezi námi, dětmi a ostatními psy. Kamarádce a dceři skákal přes nohy, určitě ne v úmyslu ublížit, ale tak se tam šmrdolil. Jeho majitelé ho ani jednou nepřivolali,“ popisuje. Sama si prý neumí vysvětlil, proč ke konfliktu došlo. Pes má podle ní základní výcvik, nikdy s ním nebyl problém. „Než se to stalo, hrál si na louce s jiným psem. Potom ale nereagoval na nic,“ dodává.

Majitel útočícího psa měl muži a ženě, kteří trpasličího španěla venčili, udájně nadávat a vyhrožovat ublížením. „Nevyhrožoval jen nám, ale i kolemjdoucímu muži, který se nás zastal,“ popsal majitel fenky. 

Agresivní chování majitele buldoka potvrzuje i svědek, který na místě byl. „Když ke mně majitelé se zraněným pejskem přišli, tak byli silně otřesení. Poradil jsem jim, ať zavolají na 156. To majitel psa také udělali. Začal jsem jim vysvětlovat, kde je nejbližší veterinární ošetřovna. Po té přišel manžel majitelky útočícího psa a začal na nás šíleně řvát. Jednoznačně mohu odpřísáhnout, že jsem na něj jakkoliv nereagoval. Jen jsem řekl tomu mladému páru, ať se s ním vůbec nebaví. Začala sprška nadávek na mojí osobu včetně vulgárních výrazů. Nakonec mi vyhrožoval, že mě zabije,“ popsal svědek

Druhá strana ale líčí celou událost jinak. „Manžel se s nimi šel domluvit na uhrazení nákladů na ošetření. Místo odpovědi se od přihlížejícího pána dočkal arogantního gesta. Pravda je, že mu to vrátil nevybíravým slovníkem, ale ne vůči majitelům,“ řekla majitelka buldoka.

Ve Stromovce je pak měla zastavit hlídka městské policie a vše sepsat. „Za porušení obecně závazné vyhlášky města čeká majitele psa pokuta až sto tisíc korun. K tomu je povinen poskytnout majiteli zraněné feny veterinární potvrzení o tom, že jeho pes není nakažen vzteklinou. A nejen to. Majitel zraněného zvířete může požadovat také náhradu škody,“ uvedla mluvčí městské policie  Věra Školková.

Majitelka buldoka vinu nepopírá. Pro Budějckou Drbnu navíc uvedla, že jsou po správním řízení ochotni veterinární náklady uhradit. „Problém byl, že byli oba psi na volno. A to, že náš pes napadl druhého, za to si následky poneseme,“ uzavřela konflikt.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 3. června 2019, 7:12

Černý víkend na jihočeských silnicích. Na Jindřichohradecku se stala...

neděle, 2. června 2019, 22:13

Další tragickou nehodu řešili v neděli večer jihočeští policisté na Jindřichohradecku. Krátce před devátou hodinou večer se u...

S řidičem motorky se utrhla krajnice, na místě zemřel

neděle, 2. června 2019, 15:02

Policisté zveřejnili podrobnosti k včerejší nehodě, která se stala večer u Leopoldova. I přes veškerou pomoc už záchranáři...

Muž ukradl v kavárně na Sokoláku sud s pivem. Neztrácel čas a pivo si...

neděle, 2. června 2019, 13:29

Strážníci městské policie řešili včera žíznivého mladíka, který využil situace a v kavárně na Sokoláku se zmocnil soudku piva....

Kriminalisté vyšetřují nehodu vlaku s dodávkou, škoda je sto tisíc

neděle, 2. června 2019, 10:17

Kriminalisté ze Strakonic vyšetřují dopravní nehodu, která se stala včera dopoledne na železničním přejezdu v obci Radošovice....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.