Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kříženec buldoka měl ve Stromovce napadnou trpasličího španěla. Následky si poneseme, říká majitelka druhého psa

 
pondělí, 3. června 2019, 11:00, aktualizováno 5. června 2019, 11:30

Ošklivá zranění si ze sobotní procházky ve Stromovce odnesla fena Kavalír King Charlese španěla. Po konfliktu s křížencem amerického buldoka musela podstoupit dvě operace. Majitelka buldoka ale odmítá, že je chyba jen na jejich straně. Případem se bude zabývat správní orgán.  

K incidentu došlo po třetí hodině odpoledne v lesoparku Stromovka. Fenka Kavalír King Charlese španěla měla běhat pro klacíky, když jí buldok napadl. „Náš pejsek nikoho napadnout nechtěl. Jen běžel kolem za klackem a žádného psa si nevšímal. Pes, kterého pán taky neměl na vodítku, z ničeho nic vystartoval a zaútočil,“ říká muž, který zraněného psa venčil.

Ve Stromovce volný pohyb psů vyhláška povoluje. I zde ale ukládá obecnou povinnost mít psa pod neustálým dohledem a přímým vlivem. Pes tak nesmí bez dozoru či nekontrolovaně pobíhat a obtěžovat jiné osoby.

Majitelka křížence popisuje situaci jinak. „Ten pejsek pobíhal všude, žádné klacíky mu neházeli. Najednou byl u vody mezi námi, dětmi a ostatními psy. Kamarádce a dceři skákal přes nohy, určitě ne v úmyslu ublížit, ale tak se tam šmrdolil. Jeho majitelé ho ani jednou nepřivolali,“ popisuje. Sama si prý neumí vysvětlil, proč ke konfliktu došlo. Pes má podle ní základní výcvik, nikdy s ním nebyl problém. „Než se to stalo, hrál si na louce s jiným psem. Potom ale nereagoval na nic,“ dodává.

Majitel útočícího psa měl muži a ženě, kteří trpasličího španěla venčili, udájně nadávat a vyhrožovat ublížením. „Nevyhrožoval jen nám, ale i kolemjdoucímu muži, který se nás zastal,“ popsal majitel fenky. 

Agresivní chování majitele buldoka potvrzuje i svědek, který na místě byl. „Když ke mně majitelé se zraněným pejskem přišli, tak byli silně otřesení. Poradil jsem jim, ať zavolají na 156. To majitel psa také udělali. Začal jsem jim vysvětlovat, kde je nejbližší veterinární ošetřovna. Po té přišel manžel majitelky útočícího psa a začal na nás šíleně řvát. Jednoznačně mohu odpřísáhnout, že jsem na něj jakkoliv nereagoval. Jen jsem řekl tomu mladému páru, ať se s ním vůbec nebaví. Začala sprška nadávek na mojí osobu včetně vulgárních výrazů. Nakonec mi vyhrožoval, že mě zabije,“ popsal svědek

Druhá strana ale líčí celou událost jinak. „Manžel se s nimi šel domluvit na uhrazení nákladů na ošetření. Místo odpovědi se od přihlížejícího pána dočkal arogantního gesta. Pravda je, že mu to vrátil nevybíravým slovníkem, ale ne vůči majitelům,“ řekla majitelka buldoka.

Ve Stromovce je pak měla zastavit hlídka městské policie a vše sepsat. „Za porušení obecně závazné vyhlášky města čeká majitele psa pokuta až sto tisíc korun. K tomu je povinen poskytnout majiteli zraněné feny veterinární potvrzení o tom, že jeho pes není nakažen vzteklinou. A nejen to. Majitel zraněného zvířete může požadovat také náhradu škody,“ uvedla mluvčí městské policie  Věra Školková.

Majitelka buldoka vinu nepopírá. Pro Budějckou Drbnu navíc uvedla, že jsou po správním řízení ochotni veterinární náklady uhradit. „Problém byl, že byli oba psi na volno. A to, že náš pes napadl druhého, za to si následky poneseme,“ uzavřela konflikt.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 3. června 2019, 7:12

Černý víkend na jihočeských silnicích. Na Jindřichohradecku se stala...

neděle, 2. června 2019, 22:13

Další tragickou nehodu řešili v neděli večer jihočeští policisté na Jindřichohradecku. Krátce před devátou hodinou večer se u...

S řidičem motorky se utrhla krajnice, na místě zemřel

neděle, 2. června 2019, 15:02

Policisté zveřejnili podrobnosti k včerejší nehodě, která se stala večer u Leopoldova. I přes veškerou pomoc už záchranáři...

Muž ukradl v kavárně na Sokoláku sud s pivem. Neztrácel čas a pivo si...

neděle, 2. června 2019, 13:29

Strážníci městské policie řešili včera žíznivého mladíka, který využil situace a v kavárně na Sokoláku se zmocnil soudku piva....

Kriminalisté vyšetřují nehodu vlaku s dodávkou, škoda je sto tisíc

neděle, 2. června 2019, 10:17

Kriminalisté ze Strakonic vyšetřují dopravní nehodu, která se stala včera dopoledne na železničním přejezdu v obci Radošovice....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.