Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Neměl jsem v plánu vraždit, i když mě o to Miška prosila, řekl obžalovaný z dvojnásobné vraždy

 
úterý, 28. května 2019, 13:01

Úplně odlišné výpovědi a slzy v očích. Tak vypadal první den soudního líčení s dvojicí, která měla loni v lednu ubodat na Písecku manželský pár. Jednání začalo v půl deváté ráno. Michaelu K. a Jána M. v poutech přivedla eskorta.

Soudní líčení začalo rekonstrukcí případu a výčtem zraněních, které dvojice manželskému páru způsobila. Obžalovaní podle státního zástupce Petra Cigánka manželský pár několikrát opakovaně nožem bodli do krku, ohryzku, týlu a páteře. Manželský pár v mobilním domě vykrvácel.

Obžalovaný muž nejprve po zadržení nevypovídal. Loni na podzim ale přiznal, že v mobilním domě byl. Podle jeho slov ale do Písku rozhodně nejel s úmyslem vraždit, i když ho o toho Michaela K. prosila. „Byla ve stresu a souhlasil jsem, že ji tam odvezu. Chtěla po mně, abych je zabil, ale to já jsem odmítl. Miška (spoluobžalovaná  poz. red.) začala v domě s poškozeným řešit nevyplacenou mzdu a odškodnění za údajné znásilnění. Ven přišla už s klíčemi od bytu, kde byl trezor s penězi, které si mohla vzít,“ uvedl Ján M.

Zjistil jsem, že jsem je ubodal

Když se dvojice do domu zpět vrátila, došlo prý k velké hádce. „Poškozený chytil nůž a zaútočil na Mišku. Ohnal jsem se a bodl mě do ruky. Zezadu se na Mišku přihnala poškozená s nožem v ruce. Ke konci jsem zjistil, že jsem je ubodal, ale bylo to instinktivně,“ řekl Ján M., který dodal, že běžel do auta pro lékárničku. Tu tam ale nenašel. Policii ani záchranku ale nevolal, protože s nimi prý nemá dobrou zkušenost.

Ukradené peníze má mít schované v Rumunsku a je ochoten vrátit je rodině. To ale vzápětí popřel v další čtené výpovědi, ve které do písmene vyvrátil to, co uvedl. Do Písku údajně jel ještě s dalšími dvěma kamarády, jeden z nich byl nájemný vrah. Pro trezor do bytu šli až po tom, co byl manželský pár mrtvý. Peníze údajně použil společně s obžalovanou na společné náklady pobytu v Rumunsku.

Michaela K. u soudu dnes odmítla vypovídat a jen projevila lítost. Stejně tak jako Ján M., který uvedl, že by vše nejraději vrátil. „Lituji toho, že jsem tam vůbec jel,“ dodal.

Soudní líčení zítra pokračuje. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Začíná soud s dvojicí, která měla loni na Písecku ubodat manželský...

úterý, 28. května 2019, 07:06

U Krajského soudu v Budějcích dnes začíná soud s mužem a ženou, kteří měli začátkem loňského roku ubodat manželský pár. K vraždě...

Na Hradecku se stala vážná dopravní nehoda. Řidiči obou aut skončili...

pondělí, 27. května 2019, 13:51

Jindřichohradečtí policisté vyjížděli včera odpoledne k vážné dopravní nehodě, která se stala za obcí Děbolín. Došlo tam k...

Opilá žena pořvávala v Rožnově na lidi, skončila na záchytce

pondělí, 27. května 2019, 09:03

Strážníci městské policie vyjížděli včera před půlnocí do Rožnova k ženě, která místním nedala spát. Dvaapadesátiletá žena...

Stojany na kola se o víkendu staly terčem vandalů. Jeden ho vytrhl i...

neděle, 26. května 2019, 17:26

Nezvyklý zájem vzbudily o víkendu v centru města stojany na kola. Jak v pátek, tak i v sobotu řešili strážníci jejich krádeže, v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.