Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nešlo o konkurenční boj, ale o osobní pomstu, říká majitel vyhořelého zmrzlinového stánku Josef Zima

 
pondělí, 20. května 2019, 07:07

Vyhořelý zmrzlinový stánek u mostu v Podskalí na Hluboké rozpoutal na Facebooku velkou debatu. Někteří psali, že šlo určitě o konkurenční boj. Do redakce se nám ozval majitel Josef Zima, který se rozhodl uvést vše na pravou míru.

Stánek začal hořet v pátek nad ránem. Nezbylo z něj téměř nic. „Šetřením se zjistilo, že stánek byl zapálený úmyslně. Trošku jsem očekával, že něco podobného přijde, protože jde v podstatě o třetí díl nějaké osobní pomsty nebo zastrašování. Jde o to, že někdo na mě tlačí, abych udělal něco, co já nechci,“ popsal majitel Josef Zima, který si je jistý, že šlo o osobní mstu. „Loni v listopadu mě před domem v devět hodin ráno napadli dva muži. Pětadvacet dní jsem byl na neschopence. V podstatě jsem se musel dožadovat, aby se mnou policie sepsala protokol. Nakonec bylo napadení odloženo a kvalifikováno jako přestupek. Den před Vánocemi mi někdo u obou aut propíchal kola. V lednu letošního roku jsem se obrátil na náměstka ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování, který slíbil, že se ozve. Do dnešního dne se nikdo neozval,“ řekl.  

„Případ je v šetření a momentálně nemáme žádné informace, které bychom mohli poskytnout,“ řekl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner.  

Pan Zima je přesvědčený o tom, že policie při vyšetřování prvního napadení pochybila. „Bojím se co bude dál. Nevím, jestli policisté někoho kryjí nebo jestli se jedná o šlendrián. Myslím si, že kdyby policie konala tak, jak měla, nemuselo k tomu dojít,“ popsal majitel.

Škoda, kterou vyšetřovatel vyčíslil, bude možná ještě vyšší než původní milion dvě stě tisíc. „Když jsem škodu vyčísloval, tak jsem do ní nezapočítal kávovar, který má hodnotu zhruba sto padesát tisíc,“ dodal Zima.

Stánek se zmrzlinou stál u mostu od roku 2011. I když je teď na místě pouze spáleniště, chtěl by pan Zima ještě do letních měsíců prodávat zmrzlinu znovu. „Chtěl bych prodej zmrzliny rozjet co nejdříve znovu. Byl bych rád, kdybych otevřel už před létem. Jak to dopadne, je zatím ve hvězdách,“ uzavírá Zima

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Řidič v Budějcích nadýchal skoro tři promile, skončil v poutech

neděle, 19. května 2019, 12:36

Strážníci zastavili v Budějcích včera ráno řidiče osobáku, který na sebe pozornost upoutal riskantní jízdou a zbořeným autem....

V Rodvínově hořela paletárna, škoda je šest set tisíc korun

neděle, 19. května 2019, 09:30

Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali včera kolem tři čtvrtě na čtyři ráno u požáru paletárny v obci Rodvínov. Požár se...

Aktualizováno 18. května 2019, 10:45

FOTO/VIDEO: Černý týden na jihočeských silnicích. U Strachovic zemřel...

sobota, 18. května 2019, 08:23

Budějčtí policisté aktuálně vyšetřují další tragickou dopravní nehodu, která se stala kolem sedmé hodiny ráno u Dřítně. Podle...

Policisté řešili na Strakonicku dvě napadení na diskotékách. V jednom...

sobota, 18. května 2019, 08:16

Strakoničtí policisté řešili během několika měsíců hned dvě napadení na diskotékách. V jednom případě už padlo obvinění....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.