Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jednatelka plaveckého klubu v Hradci kvůli dotacím lhala o přesném počtu členů, hrozí jí pětileté vězení

 
středa, 13. března 2019, 14:50

Hradečtí kriminalisté stíhají jednatelku Plaveckého klubu Jindřichův Hradec, která je zároveň také ředitelkou mateřské školy. Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy měla podvodem způsobit škodu ve výší 109 tisíc korun. Udávala nepravdivé informace o počtu členů, protože právě ty byly rozhodující pro výši dotace.

„Obviněná žena podala v listopadu 2016 elektronickou žádost o neinvestiční dotaci na rok 2017 z programu státní podpory sportu, kdy v této žádosti měla předložit nepravdivé údaje ohledně členské základny spolku splňující podmínky čerpání dotace a to patrně s vědomím, že tento údaj je rozhodný pro výši poskytnuté dotace,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová.

Sportovní oddíl na základě nepravdivých údajů získal dotaci, která byla vyšší než spolku náležela. Nejde ale o první dotační podvod této ženy. Lhala i v žádosti o dotaci pro plavecký klub. Scénář byl stejný. Nepravdivý počet členů a zkreslené aktivity klubu.

„Tímto svým jednáním se podezřelá žena měla pokusit získat částku nejméně 96 tisíc korun, ale finanční prostředky nebyly spolku dosud vyplaceny, protože o žádosti nebylo do dnešního dne rozhodnuto,“ dodala Millerová.

Obviněná žena je stíhána na svobodě. V případě uznání viny jí hrozí až pětiletý trest za mřížemi nebo pokuta. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Budějcké biskupství postavilo mimo službu faráře, který měl sexuálně...

středa, 13. března 2019, 13:17

Budějcké biskupství řeší v těchto dnech případ sexuálního obtěžování nezletilých. Farář z vikariátu Sušice – Nepomuk na Klatovsku...

Kriminalisté odhalili na jihu Čech dealera kokainu. Drogu prodával i...

středa, 13. března 2019, 12:07

Písečtí kriminalisté, kteří se specializují na drogovou problematiku, mají v síti velkou rybu. Během naplánované akce, kterou...

Neznámý zloděj ukradl dřevo za dvacet tisíc korun

středa, 13. března 2019, 08:28

Krumlovští policisté pátrají po neznámém zloději, který měl v době od 1. do 7. března letošního roku ze skládky dřeva v katastru...

Odpolední dýchánek v cizím bytě skončil zásahem strážníků

úterý, 12. března 2019, 18:11

Budějčí strážníci zasahovali v neděli odpoledne v jednom z bytů na Pražském předměstí. Šestadvacetiletá žena pozvala v neděli...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.