Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Odpolední dýchánek v cizím bytě skončil zásahem strážníků

 
úterý, 12. března 2019, 18:11

Budějčí strážníci zasahovali v neděli odpoledne v jednom z bytů na Pražském předměstí. Šestadvacetiletá žena pozvala v neděli svého známého, že spolu stráví příjemné odpoledne ve společnosti lahve s alkoholem. Po vypití několika skleniček tvrdého alkoholu se jejich další plány začaly rozcházet. Muž se snažil o fyzické sblížení se svou společnicí, která ale jeho nabídku zásadně odmítla.

„Když žena odmítla, údajně již dál nenaléhal. Žena se však rozhodla, že muž již není v bytě vítán. Proto si od muže bez jeho povolení vypůjčila jeho telefon a zatelefonovala svému spolunájemci. Tomu však nepopsala událost tak, jak se odehrála. Místo toho mu tvrdila, že se v jeho bytě nachází neznámý muž. Když mobilní telefon svému nyní již nevítanému hostu odmítla vrátit, muž se jej snažil od ženy dostat násilím. V té chvíli zasáhli strážníci. Oba dva aktéry události následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která u muže ukázala výsledek 1,7 promile a u ženy 2,33 promile,“ uvedla tisková mluvčí Věra Školková.

Tím však případ neskončil. Nájemce bytu se po incidentu rozhodl ženu bez platné nájemní smlouvy z bytu vykázat. K opuštění bytu poté vyzvali ženu i jejího návštěvníka přivolaní policisté.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. března 2019, 15:35

Tragická nehoda na Písecku si vyžádala dva lidské životy. Řidička...

úterý, 12. března 2019, 13:42

Dva lidské životy si vyžádala polední nehoda u obce Smetanova Lhota na Písecku. Řidička podle prvotních informací vyjela mimo...

VIDEO: Policie zveřejnila video z pátečního přepadení benzínky v...

úterý, 12. března 2019, 12:34

K incidentu došlo v pátek krátce po půlnoci. Podezřelý muž byl ihned po přepadení zadržen a převezen na služebnu kaplických...

Řidič v Budějcích naboural tři auta, od nehody uplaval

úterý, 12. března 2019, 12:21

Velmi neobvykle řešil způsobenou dopravní nehodu dvaapadesátiletý řidič v Budějcích. Podle informací od policie se pravděpodobně...

V Jindřichově Hradci se při posunování srazily dva prázdné vlaky

úterý, 12. března 2019, 10:52

Dva vlaky se dnes časně ráno při posunování srazily v Jindřichově Hradci. V soupravách ještě nebyli cestující, nehoda se tedy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.