Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Dopravní policisté se během noci a dnešního dne zaměřili na alkohol za volantem. Ve dvou případech se řidiči dopustili trestného činu

 
sobota, 9. března 2019, 12:22

Budějčtí dopravní policisté se zaměřili na alkohol za volantem. Hlídky vyjížděly okolo druhé hodiny ráno. Zaměřily se na několik vytipovaných míst na okraji Budějc. Na akci s názvem Alkohol jsme se s policisty vydali na trasu Budějce – Trhové Sviny.

Cílem této akce bylo zaměřit se na řidiče, kteří jezdí pod vlivem návykových látek, ať už jde o alkohol nebo omamné a psychotropní látky. Policisté provedli dechovou zkoušku u 240 řidičů. V pěti případech narazili na řidiče, kteří nějaké množství alkoholu nadýchali. Ve dvou případech se dokonce jednalo o trestný čin, který bude řešen ve zkráceném přípravném řízení. U těchto řidičů se hladina alkoholu v dechu pohybovala kolem jedné promile.

Některé řidiče kontrola vyděsila natolik, že z hlavní silnice raději odbočili. Policisté se aktivně za řidičem vydali a zjistili, z jakého důvodu náhle změnil trasu. Kontrolovaný řidič byl pod vlivem alkoholu. „V případě pozitivního zjištění, kdy dotyčný řidič nadýchá nějaké množství alkoholu, se provádí po pár minutách opakovaná zkouška. Pokud tam stále alkohol je, provádíme ještě třetí zkoušku. Pokud řidič na místě dechovou zkoušku odmítne, bereme to jako možný pozitivní nález. Tento případ dále odesíláme ke správnímu řízení. Postih pro takového řidiče je až 50 tisíc korun,“ upozorňuje Bajcura.

Řidič s pozitivní dechovou zkouškou musí počítat s tím, že policisté mají oprávnění zadržet na místě jeho řidičský průkaz. V případě zjištění podezření ze spáchání trestného činu se řidičský průkaz zadržuje vždy. Pokud jde o nižší množství alkoholu, jedná se o přestupek, který je řešen ve správním řízení podle obce s rozšířenou působností. V případě, že řidič nadýchá větší množství alkoholu, je věc řešena ve zkráceném přípravném řízení a předána na okresní státní zastupitelství.

„Akce probíhají podle potřeby. Od začátku roku už máme několikátou akci,“ dodal Bajcura.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Rychlík u Tábora projel o padesát metrů návěst. Cestující museli být...

čtvrtek, 7. března 2019, 18:48

Rychlík R 712 z Českých Budějovic projel u obce Chotoviny návěst, informoval na facebooku server Zdopravy.cz. Mluvčí Českých drah...

Silný vítr lámal stromy, tisíce lidí zůstaly bez proudu

úterý, 5. března 2019, 10:01

Výstraha před silným větrem, kterou vydali meteorologové, se naplnila. Hasiči měli desítky výjezdů a nezastavili se ani...

Na konci března se začne stavět první část obchvatu. D3 bude...

pondělí, 4. března 2019, 18:14

Dálnice D3 bude letos nejrozestavěnější dálnicí v Česku. Na konci března bude oficiálně zahájena stavba první části obchvatu...

VIDEO: Ve Stráži nad Nežárkou začal hořet bývalý lihovar. Hasiči...

neděle, 3. března 2019, 18:16

Druhý stupeň požárního poplachu museli dnes odpoledne vyhlásit hasiči ve Stráži nad Nežárkou, kde začal hořet bývalý lihovar. Na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).