Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Ve Stráži nad Nežárkou začal hořet bývalý lihovar. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

 
neděle, 3. března 2019, 18:16

Druhý stupeň požárního poplachu museli dnes odpoledne vyhlásit hasiči ve Stráži nad Nežárkou, kde začal hořet bývalý lihovar. Na místě zasahovalo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Budova byla určena k demolici, škoda tak bude pravděpodobně nulová.

Požár byl nahlášen krátce před pátou hodinou odpoledne. Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči z Třeboně a z Jindřichova Hradce. Povoláni byli také dobrovolní hasiči z Jindřichova Hradce, Stráže nad Nežárkou, Třeboně, Mníšku a Chlumu u Třeboně. 

„Ohlášen byl požár bývalého lihovaru. Pro dodávku vody muselo být na místě zřízeno čerpací stanoviště. Kvůli množství vyslané techniky byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Kolem šesté hodiny odpoledne měli hasiči požár pod kontrolou.

Dohašování trvalo další dvě hodiny. Na místě zůstala přes noc jednotka dobrovolných hasičů ze Stráže, aby požářiště monitorovala. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel hasičů.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto hzsjk.cz
 


 

Kam dál?

Za krádež dvou deodorantů půjde třiadvacetiletý muž před soud

neděle, 3. března 2019, 09:47

Nesmyslnou krádež má na kontě třiadvacetiletý muž z Prachaticka, který na konci února ukradl v obchodě ve Vodňanech dva...

Motorkář srazil na Borovansku srnu. Škoda se vyšplhala na 220 tisíc...

sobota, 2. března 2019, 18:02

Celkem 220 tisícová škoda vznikla motorkáři, který na konci února srazil na Borovansku srnu. Řidič z nehody vyvázl jen s lehkým...

Žena v lyžácích upadla v restauraci. Těžce zraněnou ji do nemocnice...

sobota, 2. března 2019, 14:52

Těžce zraněnou ženu museli včera odpoledne ošetřit horští záchranáři ve Frymburku. Žena, která se šla ze sjezdovky občerstvit do...

U Zbudova na Českobudějovicku bylo nalezeno tělo mrtvé ženy

pátek, 1. března 2019, 13:38

U Zbudova na Českobudějovicku bylo dnes dopoledne nalezeno tělo ženy, která nejevila známky života. Na místo byl přivolán...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.