Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Manželský pár zaplatil svým životem kvůli klíčům od bytu. Případ Pazderna je u konce

 
středa, 27. února 2019, 14:05

Policisté uzavřeli případ dvojnásobné vraždy, která se stala 8. ledna loňského roku u obce Dobešice v části Pazderna. Vrahem měl být muž se ženou původem ze Slovenska. Do případu se zapojili policisté z České a Slovenské republiky a z Rumunska.

Podle informací, které dnes zazněly na tiskové konferenci, měli pachatelé vraždit ze zištných důvodů, kdy si odnesli finanční hotovost. Šlo o trezorek, ve kterém bylo zhruba 400 tisíc korun. Pro klíče od bytu, kde trezor byl, šli do mobilheimu, kde žil zavražděný manželský pár.  

Nález těl rodičů na linku 158 oznámil syn. Z původního oznámení bylo zřejmé, že byli ubodáni. Vražedné nástroje policisté našli na místě činu. Policisté od začátku vyšetřování spolupracovali s policisty ze Slovenska a Rumunska.

„Po zveřejnění výzvy se nám přihlásil svědek, který policistům předal kamerový záznam z autokamery, na kterém bylo zaznamenáno vozidlo černé barvy se slovenskou poznávací registrační značkou. Na základě smlouvy s Českou a Slovenskou republikou bylo následně zjištěno, kdo je majitelem vozu a i to, kdo jej v současné době používá. Po poměrně krátké době se nám podařilo zjistil totožnost podezřelých, kdy se jednalo o muže a ženu ze Slovenské publiky. Podařilo se nám také zjistit, že ihned po spáchání trestného činu odjeli směrem na Slovensko. Na základě těchto informací, byl podán podnět na vydání Evropského zatýkacího rozkazu, který byl soudcem Okresního soudu v Písku vydán. Do spolupráce byl zapojen rovněž Odbor mezinárodní spolupráce policejního prezidia České republiky a byli kontaktováni naši kolegové na Slovensku. Následně jsme požádali o spolupráci rovněž policisty z Rumunska, neboť se nám podařilo zjistit, že tito naši podezřelí právě do Rumunska odjeli,“ uvedla kriminalistka Renata Miková.

ČTĚTE TAKÉ: Muž a žena obvinění z vraždy manželů na Písecku jsou ve vazbě 

Rumunští policisté vypátrali předmětné vozidlo asi 14 kilometrů od hranic s Moldávií. Oba podezřelí byli zadrženi rumunskou policií a 12. února byli vydáni do České republiky. Následně bylo zahájeno trestní řízení a oba byli umístěni v policejní cele a následně ve vazební věznici České Budějovice.

Podezřelá žena se během vyšetřování případu ani jednou nevyjádřila k tomu, proč takový hrůzný čin spáchala. Muž, který za ní ze Slovenska přijel a společně s ní manželský pár ubodal, s policií spolupracuje. 

„Na základě právní pomoci bylo přivezeno předmětné vozidlo, které bylo použito při spáchání trestné činnosti. Bylo ohledáno a byly zde zajištěny stopy. Současně bylo zjištěno, že pachatelkou je žena, která měla k rodině poškozených velmi blízký vztah. Brali ji jako vlastní dceru, měli ji zaměstnanou ve firmě, a dokonce u nich občas přespala. V průběhu celého řízení bylo zadáno velké množství znaleckých posudků. Byla provedena velká spousta výslechů a rekonstrukce případu. Vše dospělo k tomu, že minulý týden ve středu 20. února byl celý spis, který obsahuje 14 svazků a zhruba 3 tisíce listů, předán s podnětem na podání obžaloby na Krajské státní zastupitelství v Českých Budějovicích,“ dodala Miková

Oběma obžalovaným hrozí až výjimečný trest. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Do mikrovlnky vložil konzervu a do ní nastrkal malé petardy, které...

středa, 27. února 2019, 10:07

Českobudějovičtí policisté řeší v těchto dnech případ opravdu odrzlého vandala, který nadělal velkou paseku v jedné z chat v...

František Chromý odjel z domova a nedal o sobě vědět. Pátrá po něm...

úterý, 26. února 2019, 17:02

Prachatičtí policisté pátrají po devětačtyřicetiletém Františku Chromém z Ktiše. Pohřešovaný měl v polovině února odjet ze svého...

Případů výroby drog na jihu Čech loni přibylo

pondělí, 25. února 2019, 15:03

Případů výroby a distribuce drog v jižních Čechách loni přibylo. Policisté jim řešili 267, tedy o 63 více než v roce 2017....

Volně pobíhající pes zaútočil na jiného. Útok se neobešel bez zranění

pondělí, 25. února 2019, 09:08

Pes pobíhající bez dozoru po Husově kolonii zaútočil v pátek odpoledne na jiného psa, vedeného na vodítku jeho majitelkou. Ženě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.