Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volně pobíhající pes zaútočil na jiného. Útok se neobešel bez zranění

 
pondělí, 25. února 2019, 09:08

Pes pobíhající bez dozoru po Husově kolonii zaútočil v pátek odpoledne na jiného psa, vedeného na vodítku jeho majitelkou. Ženě okamžitě přispěchali na pomoc místní obyvatelé. Majitelku napadeného zvířete naštěstí útočící pes nezranil. Její pes však takové štěstí neměl. Zuby útočníka se na něm podepsaly krvácejícím zraněním v obličejové části. Případ si převzali do svých rukou strážníci. Majitele psa nyní čekají nemalé potíže.

„Nečekaný útok přišel tehdy, když dvaačtyřicetiletá žena procházela se svým psem Rokycanovou ulicí. Z Lomené ulice vyběhl cizí pes a okamžitě zaútočil na vedeného psa. Rozruch v ulici vzbudil pozornost místních obyvatel. Na pomoc okamžitě přispěchala jedna ze svědkyň události a společně s majitelkou psa se jim podařilo agresivního psa zahnat. Pes vzápětí utekl do jedné ze zahrad v Lomené ulici. Jak se strážníkům podařilo v evidenci psů zjistit, jednalo se o jeho bydliště,“ uvedla tisková mluvčí Věra Školková.

Podle sousedů pes v okolí bez dozoru pobíhá často. Majitele psa, se zatím strážníkům nepodařilo kontaktovat. Jedenatřicetiletého majitele psa nyní čeká za přestupek podle zákona na ochranu zvířat proti týrání pokuta až 50 tisíc korun. K tomu bude muset nahradit náklady na veterinární ošetření zraněného psa.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Opilý muž se potkal se strážníky městské policie hned dvakrát

neděle, 24. února 2019, 11:45

Českobudějovičtí strážníci měli v pátek plné ruce práce. Hned dvakrát je zaměstnal opilý muž bez domova, který nejprve usnul na...

V Budějcích se dnes ráno srazily dvě lokomotivy, škoda přesahuje dva...

sobota, 23. února 2019, 16:23

Ke srážce dvou posunovaných lokomotiv došlo dnes ve třičtvrtě na šest ráno. K vykolejení naštěstí nedošlo. Záchranáři ošetřili...

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to...

sobota, 23. února 2019, 11:23

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v...

Policisté pátrají po muži, který se před nimi skrývá. Jeho výmluva je...

pátek, 22. února 2019, 11:21

Pražští kriminalisté společně s kolegy z ostatních krajů, pátrají po hledaném pětačtyřicetiletém muži. Ten se neponaučil ze svých...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.