Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

 
sobota, 23. února 2019, 11:23

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.

„Maso bylo přepravováno v takových podmínkách, že nešlo vyloučit jeho kontaminaci. Z těchto důvodů příslušníci hlídky přivolali pracovníky Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj. Ti konstatovali, že jde o neregistrovanou přepravu masa neznámého původu, navíc realizovanou v nevyhovujících podmínkách,“ uvedl tiskový mluvčí Celního Úřadu pro Jihočeský kraj Emanuel Breicha.

Celníci maso na místě znehodnotili obarvením rozhodli o jeho bezpečné likvidaci v asanačním zařízení. Maso mělo putovat do jedné z restaurací v Českém Krumlově. Po dalším důkladném prošetření veterinární inspektoři v této provozovně objevili dalších 120 kilogramů masa bez prokázaného původu.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Policisté pátrají po muži, který se před nimi skrývá. Jeho výmluva je...

pátek, 22. února 2019, 11:21

Pražští kriminalisté společně s kolegy z ostatních krajů, pátrají po hledaném pětačtyřicetiletém muži. Ten se neponaučil ze svých...

VIDEO: V ulici Boženy Němcové dnes dopoledne shořelo auto, škoda je...

čtvrtek, 21. února 2019, 16:25

K hořícímu autu v Budějcích vyjížděli dnes dopoledne českobudějovičtí hasiči. Auto s plynovým pohonem začalo hořet v ulici Boženy...

Za tragickou nehodu na Písecku , při které zemřeli čtyři lidé, padlo...

čtvrtek, 21. února 2019, 12:57

Písečtí policisté obvinili jedenašedesátiletého řidiče Iveca který loni v 8. listopadu na silnici I/4 u Drhovle na Písecku...

Vojáci, kteří se loni poprali v Sezimově Ústí kvůli padlým kolegům,...

čtvrtek, 21. února 2019, 11:50

K potyčce ve které figurovali vojáci z 42. mechanizovaného praporu v Táboře, došlo 20. října loňského roku v brzkých ranních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.