Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotní den v Budějcích patřil opilcům

 
pondělí, 18. února 2019, 12:11

Vyhodit z kopýtka si do Budějc přijeli dva muži. Jeden ze Strakonicka a druhý za zábavou přijel z Hodonínska. I když oba byli z jiného kraje, něco přeci jen společného měli. Únava je dohnala cestou do postele a nelišilo se ani číslo na alkohol testeru.

„Šestačtyřicetiletý muž z Hodonínska alkoholu vypil tolik, že v půl desáté večer usnul ve voze městské hromadné dopravy. Když nebyl k probuzení, museli zasáhnout strážníci. Ve stojícím trolejbusu zůstal spící muž, kterého se řidič vozu snažil marně probudit. Po chvíli se jim ho podařilo probudit, muž však přes veškerou snahu nebyl schopen postavit se na nohy. Orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 3,34 ‰,“ popsala tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Cesta druhého čtyřiatřicetiletého muže ze Strakonicka skončila u benzinové čerpací stanice ve Strakonické ulici. Když zjistil, že si ho vyzvednout strážníci, na nic nečekal a snažil se utéct, což se nevydařilo tak, jak si to představoval.

Na oznámení o spícím muži v blízkosti benzinové čerpací stanice ve Strakonické ulici vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 16. února před půl druhou odpoledne. Strážníci na místě nalezli zjevně podnapilého muže, který nebyl schopen postavit se na nohy. Nebylo divu. Strážníci u něj orientační dechovou zkouškou na alkohol naměřili hodnotu 3,45 ‰. Navíc zjistili, že muž má krvácivé zranění v oblasti hlavy. Na místo proto přivolali zdravotnickou záchrannou službu. K nastoupení do sanitního vozidla se muž nechal ještě přemluvit, při vystupování z vozu před českobudějovickou nemocnicí však obrátil,“ řekla Školková.

Ošetření na chirurgii odmítl a rozhodl se, že ve svém sportovním výkonu bude pokračovat dál a pokusil se znovu utéct. V tom mu strážníci okamžitě zabránili a nasadili mu služební pouta.

Oba muži byli převezeni na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jihočeští policisté si posvítíli na chodce. Nejčastěji přecházejí na...

neděle, 17. února 2019, 17:02

Jihočeští policisté si na začátku týdne posvítili na chodce. V rámci krajské dopravně bezpečnostní akce odhalily hned několik...

Mladíci převraceli v centru Budějc popelnice. Po příjezdu strážníků...

sobota, 16. února 2019, 13:14

Českobudějovičtí strážníci zasahovali včera večer u kuriózní bitky. Skupina mladíků se v centru Budějc rozhodla demonstrovat...

Téměř polovina kontrolovaných penzionů na Šumavě porušila zákon

sobota, 16. února 2019, 08:43

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělala loni na Šumavě 65 kontrol restaurací a penzionů, 45 procent kontrolovaných...

Na Lipně se při lyžování zranil osmiletý chlapec. Letěl pro něj...

pátek, 15. února 2019, 19:43

Teprve osmiletý chlapec se dnes odpoledne vážně zranil v areálu snowparku lyžařského areálu Lipno. Letecká záchranná služba ho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.