Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kriminalita byla za loňský rok v Jihočeském kraji nejnižší od roku 2011

 
úterý, 5. února 2019, 17:52

Nižší kriminalitu si policisté vysvětlují tím, že si lidé lépe zabezpečují svůj majetek a klesla i míra nezaměstnanosti, tím pádem je potřeba krást nižší.

Kriminalisté v loňském roce vyřešili 68 % případů. Jihočeští kriminalisté patří svou objasněností mezi nejlepší v republice. Malý nárůst kriminality byl v roce 2013 a 2014, ta byla to způsobena především amnestií. Největší objasněnost má územní odbor Písek a to zhruba 75 % a nejmenší objasněnost je v Českém Krumlově.

Největší podíl trestných činů má tradičně majetková trestná činnost, která je v podstatě na 35 procentech i když je tam pokles o 3 procenta.

Ze 7 vražd, které se staly během loňského roku, zůstaly dvě neobjasněné. „Jde o tragickou událost z českobudějovického sídliště. Žena vyskočila z okna panelového domu s dítětem, které zemřelo. Druhá neobjasněná vražda se stala na konci listopadu, lidé našli mrtvého staršího muže u Nové Pece na Prachaticku. Na začátku ledna se podařila zjistit jeho totožnost, senior pocházel z Německa. Na případu spolupracujeme s kolegy ze Spolkové republiky Německo a věřím, že jsme na dobré cestě," řekl dnes náměstek ředitele jihočeské policie Miroslav Krejčí.

Na území Jihočeského kraje se v loňském roce stalo 4360 dopravních nehod, což je narůst o 1,3 procenta. Při nehodách o život přišlo 59 lidí, 256 lidí bylo zraněno těžce, skoro 2000 lehce. Ve 340 případech nehodu způsobil opilý řidič. Při sedmi nehodách zemřelo 20 lidí. „Z těch sedmi nehod pouze jedna byla zapříčiněna člověkem, který byl z jiného kraje než z Jihočeského. Při těch úmrtí z těch 20 lidí byl jeden člověk mimo Jihočeský kraj. Takže apeluji na všechny občany – řidiče v Jihočeském kraji, aby skutečně věnovali při jízdě maximální pozornost. Nemůžeme to svádět na někoho jiného, je to tady u nás v Jihočeském kraji,“ doplňuje ředitel jihočeské policie Luděk Procházka

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Žena se snažila odchytit toulavého psa, ten ji pokousal

úterý, 5. února 2019, 15:09

Hlídka proškolená na odchyt zvířat vyjížděla do Pekárenské ulice 31. ledna zhruba kolem půl dvanácté v noci. Žena na linku...

Aktualizováno 5. února 2019, 9:42

Písečtí kriminalisté zadrželi dalšího dealera pervitinu

pondělí, 4. února 2019, 10:42

Úspěšnou akci mají za sebou písečtí kriminalisté, kteří se specializují na drogovou problematiku. Na konci ledna se jim podařilo...

Dívka si lákání do auta vymyslela včetně identikitu

pondělí, 4. února 2019, 15:13

O případu, kdy měl neznámý muž v Prachaticích lákat nezletilou dívku do auta jsme psali minulý týden. Případ se ale nestal. Dívka...

Při požáru rodinného domu na Táborsku uhořel jeden člověk. Případ...

pondělí, 4. února 2019, 14:56

Při požáru rodinného domu v Zárybničné Lhotě na Táborsku našli dnes ráno hasiči uhořelou osobu. Případ si k dalšímu šetření...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.