Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Neznámí umělci v Budějcích posprejovali dva vagony, způsobili škodu za více než dvanáct tisíc

 
středa, 2. ledna 2019, 08:30

Poslední den loňského roku se rozhodli nezvaní výtvarníci vystavit své umění na odiv očím veřejnosti, když si v Budějcích pohráli s dvěma železničními vagony. Ty zvýraznili barevnými spreji.

První z neznámých "umělců“ se vyznamenal v ulici U Smaltovny, kde si na jedné z odstavných kolejí vyhlédl osobní vagon a posprejoval ho. „Použil přitom sprej žluté, fialové a modré barvy a nastříkal na vůz neurčitý obrazec o celkovém rozměru 4,8 čtverečních metrů. Způsobil tak škodu za bezmála 2 400 korun,“ popisuje jedno z děl policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Druhý sprejer si uspořádal výstavu svých klikiháků v ulici U Lávky na nákladovém nádraží. Viditelně se inspiroval filmy Gympl a Vejška a slavným nápisem "RHS“. Jeden z obrazců na vagoně byl "RHS2", druhý z nich pak "NIKDO". Oběma výtvory pokryl plochu o velikosti 1,5 x 6 metrů a vagon "zkrášlil“ černou, zelenou, červenou, růžovou a šedou barvou. „Škoda, kterou majiteli vozu způsobil, dosáhla výše 10 000 korun,“ vyčísluje policejní mluvčí. 

Napsal Jiří Kadlec | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Po Budějcích zapaloval neznámý žhár popelnice. Způsobil škodu za více...

úterý, 1. ledna 2019, 18:35

Neznámý žhář se před koncem roku bavil zapalováním plastových kontejnerů. Místo příprav na silvestrovské oslavy tak měli hasiči i...

Půl hodiny po půlnoci byla všechna lůžka na záchytce plná. Záchranáři...

úterý, 1. ledna 2019, 15:42

Téměř 150 událostí řešila během silvestrovské noci Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. Jednalo se hlavně o zranění...

Jihočeští policisté neřeší pouze tragické události, za loňský rok...

úterý, 1. ledna 2019, 08:21

Většina lidí si představuje práci policistů jako honičky v autech, dobývání vrahů v bytech nebo osvobozování rukojmí v bankách....

Perličky ze služby jihočeských hasičů z uplynulého roku

pondělí, 31. prosince 2018, 21:26

Hasiči většinou s hadicemi v rukou běhají po hořících budovách, nůžkami vystříhávají raněné z aut při dopravních nehodách,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.