Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští policisté neřeší pouze tragické události, za loňský rok zažili i kuriozní výjezdy

 
úterý, 1. ledna 2019, 08:21

Většina lidí si představuje práci policistů jako honičky v autech, dobývání vrahů v bytech nebo osvobozování rukojmí v bankách. Občas se ale strážci zákona stávají součástí příběhů, které by nevymyslel ani nejlepší scénárista. To platí i pro policisty z jižních Čech.

Zavražděný molitan, buzení labutí a počítání želviček

První policejní perlička ze začátku vypadala jako brutální vražda. „Muž z Písku v lednu oznámil na linku 158, že nalezl pytel s lidskými ostatky. Policejní hlídka však přímo na místě zjistila, že oznamovatelem je známý drogově závislý Písečák trpící bludy. V pytli byl pouze starý molitan a pantofle", vypráví policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kromě lidí jihočeští strážci  zákona v únoru pomáhali a chránili i zvířata. Pan Karel jim totiž oznámil, že u Čejkovického rybníka jsou v ledu zamrzlé labutě. „Naštěstí policejní hlídce stačilo jen labutě probudit a ty se přesunuly do jiné, nezamrzlé části rybníka," shrnuje příběh místního ptactva policejní mluvčí.

V březnu policistům volala Jana z Tábora. Oznámila jim, že dala ráno na zahradu jedenáct želviček a ty někdo ukradl, nemůže je najít. „Policisté případ uzavřeli rychle, na zahradě všech jedenáct želviček našli a před oznamovatelkou přepočítali," vypočítává úkony svých kolegů Matzner.

Raketový systém, běženci z Vodňan a manželství na ostří nože

Přidává další neuvěřitelný příběh, tentokrát z dubna. „Lukáš oznámil, že u Čestic je umístěn maskovaný raketový systém, který ohrožuje obyvatelstvo. Policisté však na místě našli dělníky s bagrem," popisuje mluvčí policistů. Jeho kolegové prý následně zjistili, že oznamovatel byl první den v práci a kopání výkopu ho tak zmohlo, že začal mít halucinace.  

Pan Karel pro změnu oznámil, že u lesa za Protivínem poblíž autobusové zastávky je asi desítka běženců. „Policisté nakonec zjistili, že zahraniční dělníci z Rumunska jeli na svou pravidelnou pracovní směnu do vodňanské továrny," uklidňuje Jiří Matzner.

Paní Bohunka z Jindřichova Hradce si v červnu na tísňové lince stěžovala, že jí manžel vyhrožuje s nožem v ruce. Tvrdila, že se radši zamkla v ložnici. „Policisté vyrazili na místo události. Zde zjistili, že oznamovatelce je více jak osmdesát let a přes šedesát let žije se svým devadesátiletým manželem. Čas od času si vzpomene na nějakou událost z minulosti  a tu si pak vzájemně vyčítají," líčí mluvčí Jiří Matzner. Policisté situaci na místě uklidnili.

Vysvobození ze záchoda, maturující exhibicionista a ostřelovači z náklaďáku

Paní Bedřiška oznámila v srpnu kolem sedmé večer policistům na linku 158, že se jí nezdá jakýsi muž na WC strakonického nádraží. „Nakonec se zjistilo, že obsluha omylem při ukončení provozu zamkla jednoho muže na toaletách. Samozřejmě byl vysvobozen," ujišťuje mluvčí policie.

V listopadu kolem poledne měl na hlavním budějckém náměstí pobíhat nahý muž, který možná utekl z nemocnice. „Muže, který běhal po celém náměstí, měli natáčet turisté. Policisté rychle zjistili, že po náměstí skutečně běhá devatenáctiletý mladík v trenkách, nikoli však uprchlý psychiatrický pacient, ale herec z maturitního klipu," vypráví Matzner.

V prosinci pan Vladimír na linku 158 ohlásil střelbu. Doručoval zásilku v Soběslavi a prý slyšel asi tři výstřely. Také viděl velmi podezřelého muže poblíž domu, odkud slyšel rány. „Policisté okamžitě vyrazili toto oznámení prověřit. Našli další svědky, kteří rány také slyšeli, a pak i "střelce“. U prodejny Jednoty skládali uhlí. Uhlí bylo na korbě vozu zmrzlé, tak závozníci lopatami bouchali do korby. Zákrok proti ozbrojenému pachateli tak nebyl potřeba," ujišťuje policejní mluvčí.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Perličky ze služby jihočeských hasičů z uplynulého roku

pondělí, 31. prosince 2018, 21:26

Hasiči většinou s hadicemi v rukou běhají po hořících budovách, nůžkami vystříhávají raněné z aut při dopravních nehodách,...

Aktualizováno 31. prosince 2018, 19:36

Kvůli dotačnímu podvodu navrhuje policie obžalobu pro pět lidí

pondělí, 31. prosince 2018, 16:00

Policie navrhla obžalobu pěti lidí, kteří se podle ní podíleli na dotačním podvodu při stavbě wellness hotelu v Hluboké nad...

Volyňští policisté zachránili život muži, použili defibrilátor a...

pondělí, 31. prosince 2018, 11:00

Velké poděkování si zaslouží volyňští policisté Josef Kainc  a Rudolf Němec  od jednašedesátiletého muže a jeho blízkých. Dva dny...

Policisté radí, na co si dát pozor při odpalování ohňostrojů

pondělí, 31. prosince 2018, 10:19

Se zábavní pyrotechnikou na konci roku nemusí být taková zábava, jak se ze začátku může zdát. Jihočeští policisté proto dali...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím zkrachovala, informovala o tom dnes agentura Reuters. Společnost Thomas Cook patřila mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě a jejích služeb využívalo asi 19 milionů klientů ročně. Podle agentury Reuters je nyní na dovolené v zahraničí s touto firmou asi 600 tisíc lidí a bude tak proto nutná velká společná operace vlád i pojišťoven.