Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Kvůli podezřelému balíčku evakuovali soud. Nakonec šlo o novoroční přání

 
čtvrtek, 20. prosince 2018, 11:29, aktualizováno 20. prosince 2018, 13:14

Budovu Krajského soudu dnes dopoledne obehnala policie páskou a evakuovala všechny osoby. Uředníkům totiž přišel podezřelý balíček. Zaměstnanci pojali podezření, že by jeho obsahem mohla být bomba. Zhruba hodinu po poledni policie potvrdila, že se jednalo o planý poplach. Obsahem zásilky mělo být nakonec novoroční přání.

Policejní mluvčí Jiří Matzner po poledni vyvrátil informaci, že v budově soudu byla nahlášena bomba někým anonymním. „Úředníkům přišel dopis, který jako bomba vypadal. Justiční stráž proto zavolala pyrotechnika," popisuje Matzner.

Pyrotechnici poté balíček prohlédli a v krabici o velikosti zhruba 20x30 centimetrů nenašli nic nebezpečného. Z budovy soudu bylo evakuováno zhruba 60 lidí, kteří se tak po odvolání zásahu mohli vrátit zpět.

 


 

Kam dál?

Advent je na Máji plný petard, jejich házení je přitom nelegální

středa, 19. prosince 2018, 14:30

Máj je jakožto největší budějcké sídliště pověstný rachotem petard a s nimi spojeným nepořádkem v období adventu. Zábavní...

Student dvakrát usnul před policisty, potřetí na záchytce

středa, 19. prosince 2018, 11:31

V pondělí 17. prosince někdo z Budějčáků nahlásil na linku 156, že na cyklostezce v blízkosti podchodu pod ulicí Milady Horákové...

Seniorka v Písku přecházela rychlostní obchvat, po srážce s autem...

úterý, 18. prosince 2018, 17:00

Písečtí policisté vyšetřují nehodu, která nedopadla dobře. Řidič srazil seniorku, jež přecházela silnici na zakázaném místě. Dnes...

Policie pátrá po muži, který v Budějcích přepadl dva obchody

úterý, 18. prosince 2018, 13:52

Budějčtí kriminalisté a policisté pátrají po pachateli dvou loupežných přepadení, ke kterým mělo dojít včera mezi 6 a 8 hodinou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.