Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podvodnice se na Máji snažily vylákat z lidí peníze za levnější elektřinu a vodu

 
pátek, 7. prosince 2018, 20:30

V období Adventu spousta lidí utrácí za dárky a pak je ráda za každou korunu navíc. Toho v posledních dnech zneužívaly dvě podvodnice na Máji, které místním nabízely možnost ušetřit na elektřině a vodě.

„V pondělí 3. prosince kontaktovaly několik obyvatel sídliště a požadovaly po nich předložení složenek SIPO. Následně se pokusily s oslovenými uzavřít novou smlouvu na dodávku levnější elektřiny a vody. O podomních prodejkyních byla velmi rychle informována městská policie na tísňové lince 156,“ popisuje mluvčí strážníků David Štýfal.

Obě ženy se staly podezřelými ze spáchání přestupku proti pořádku. „V Budějcích zakazuje podomní prodej a nabízení služeb obecně závazná vyhláška. Událost bude předána ke správnímu orgánu, kde ženám hrozí pokuta až sto tisíc korun,“ vysvětluje Štýfal.

Pokud jste již uzavřeli smlouvu s podomními prodejci a nejste si zcela jistí její výhodností, lze takovou smlouvu vypovědět do patnácti dní od jejího podpisu bez jakékoli sankce či pokuty.

 


 

Kam dál?

Mladík na Sokoláku slavil Mikuláše s petardami v rukou, jednu...

pátek, 7. prosince 2018, 09:36

Skupinka mladých lidí ve středu 5. prosince slavila příchod Mikuláše, anděla a čerta nebezpečným způsobem. Partička na Sokoláku...

Aktualizováno 6. prosince 2018, 18:22

Muž v Budějcích údajně znásilnil školačku. Policie hledá svědky,...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:02

Závažný trestný čin znásilnění školačky základní školy vyšetřují podle dostupných informací od středy policisté z Českých...

Mladý akrobat přecenil své schopnosti, spadl z balkonu ve třetím patře

středa, 5. prosince 2018, 13:32

Šestnáctiletý student, pravděpodobně ovlivněný alkoholem, na jednom z budějckých intrů uspořádal pro svého spolubydlícího...

Zloděj si došel na sběrný dvůr pro prázdnou pokladnu

úterý, 4. prosince 2018, 17:12

Budějčtí policisté vyšetřují vloupání, ke kterému došlo během prvního prosincového víkendu v Sucháči. Neznámý výtečník se tam...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.