Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladík na Sokoláku slavil Mikuláše s petardami v rukou, jednu končetinu si vážně zranil

 
pátek, 7. prosince 2018, 09:36

Skupinka mladých lidí ve středu 5. prosince slavila příchod Mikuláše, anděla a čerta nebezpečným způsobem. Partička na Sokoláku odpalovala petardy. Strážník kontrolující město na kamerách vyslal na místo hlídku, která zde našla jednoho z nich s vážně poraněnou rukou.

„Kolegové se vydali na místo zjistit třídu nebezpečnosti rachejtlí,“ osvětluje postup městských policistů jejich mluvčí David Štýfal.

Hra na pyrotechniky se jednomu z mladíků nevyplatila. Petarda mu explodovala v ruce a amputovala mu několik prstů. Strážníci nešťastníkovi po příjezdu poskytli první pomoc poté, co jeho kamarádi zavolali záchranku. Událost momentálně prošetřuje Policie České republiky.

Jihočeská záchranka eviduje statistiky zranění zábavní pyrotechnikou na Silvestra. „Za poslední roky se počty zraněných nijak dramaticky nemění. Jedná se o jednotlivce, většinou mladé muže. Ženy většinou nebývají zraněny vlastním zaviněním, spíše na ně například dopadne světlice. Zranění často bývají ošklivá, s trvalými následky. Nejčastěji se jedná o poškození rukou, popáleniny a poranění v obličeji,“ říká mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Aby odpalovači rachejtlí neutrpěli žádná zranění, stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel. Mezi ně patří kupovat rachejtle ve známých kamenných prodejnách v původním balení, číst jejich návod a používat je za střízliva. Velmi nebezpečné je mířit na druhé nebo sbírat nevybuchlé petardy. Se zábavní pyrotechnikou by měli manipulovat pouze dospělí starší osmnácti let.

Napsal Jiří Kadlec | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 6. prosince 2018, 18:22

Muž v Budějcích údajně znásilnil školačku. Policie hledá svědky,...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:02

Závažný trestný čin znásilnění školačky základní školy vyšetřují podle dostupných informací od středy policisté z Českých...

SOUTĚŽ: V Nasvícené zoo se objeví lední medvěd nebo tučňáci

čtvrtek, 6. prosince 2018, 16:21

Zoo Hluboká v letošním roce opět láká na vánoční atmosféru a tisíce malých světýlek. Více nám prozradí pan Martin Švihel přímo ze...

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Je jím Roman...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 15:03

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Členové rady do svého čela zvolili dosavadního místopředsedu Romana Kubíčka.

Bláznivý zápas proti Benátkám nakonec vyhrál Motor

středa, 5. prosince 2018, 19:58

Českobudějovičtí hokejisté dnes proti Benátkám sehráli nevídaný zápas. V závěru utkání se skóre několikrát přelilo ze strany na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.