Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladík na Sokoláku slavil Mikuláše s petardami v rukou, jednu končetinu si vážně zranil

 
pátek, 7. prosince 2018, 09:36

Skupinka mladých lidí ve středu 5. prosince slavila příchod Mikuláše, anděla a čerta nebezpečným způsobem. Partička na Sokoláku odpalovala petardy. Strážník kontrolující město na kamerách vyslal na místo hlídku, která zde našla jednoho z nich s vážně poraněnou rukou.

„Kolegové se vydali na místo zjistit třídu nebezpečnosti rachejtlí,“ osvětluje postup městských policistů jejich mluvčí David Štýfal.

Hra na pyrotechniky se jednomu z mladíků nevyplatila. Petarda mu explodovala v ruce a amputovala mu několik prstů. Strážníci nešťastníkovi po příjezdu poskytli první pomoc poté, co jeho kamarádi zavolali záchranku. Událost momentálně prošetřuje Policie České republiky.

Jihočeská záchranka eviduje statistiky zranění zábavní pyrotechnikou na Silvestra. „Za poslední roky se počty zraněných nijak dramaticky nemění. Jedná se o jednotlivce, většinou mladé muže. Ženy většinou nebývají zraněny vlastním zaviněním, spíše na ně například dopadne světlice. Zranění často bývají ošklivá, s trvalými následky. Nejčastěji se jedná o poškození rukou, popáleniny a poranění v obličeji,“ říká mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Aby odpalovači rachejtlí neutrpěli žádná zranění, stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel. Mezi ně patří kupovat rachejtle ve známých kamenných prodejnách v původním balení, číst jejich návod a používat je za střízliva. Velmi nebezpečné je mířit na druhé nebo sbírat nevybuchlé petardy. Se zábavní pyrotechnikou by měli manipulovat pouze dospělí starší osmnácti let.

Napsal Jiří Kadlec | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 6. prosince 2018, 18:22

Muž v Budějcích údajně znásilnil školačku. Policie hledá svědky,...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:02

Závažný trestný čin znásilnění školačky základní školy vyšetřují podle dostupných informací od středy policisté z Českých...

SOUTĚŽ: V Nasvícené zoo se objeví lední medvěd nebo tučňáci

čtvrtek, 6. prosince 2018, 16:21

Zoo Hluboká v letošním roce opět láká na vánoční atmosféru a tisíce malých světýlek. Více nám prozradí pan Martin Švihel přímo ze...

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Je jím Roman...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 15:03

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Členové rady do svého čela zvolili dosavadního místopředsedu Romana Kubíčka.

Bláznivý zápas proti Benátkám nakonec vyhrál Motor

středa, 5. prosince 2018, 19:58

Českobudějovičtí hokejisté dnes proti Benátkám sehráli nevídaný zápas. V závěru utkání se skóre několikrát přelilo ze strany na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.