Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladík na Sokoláku slavil Mikuláše s petardami v rukou, jednu končetinu si vážně zranil

 
pátek, 7. prosince 2018, 09:36

Skupinka mladých lidí ve středu 5. prosince slavila příchod Mikuláše, anděla a čerta nebezpečným způsobem. Partička na Sokoláku odpalovala petardy. Strážník kontrolující město na kamerách vyslal na místo hlídku, která zde našla jednoho z nich s vážně poraněnou rukou.

„Kolegové se vydali na místo zjistit třídu nebezpečnosti rachejtlí,“ osvětluje postup městských policistů jejich mluvčí David Štýfal.

Hra na pyrotechniky se jednomu z mladíků nevyplatila. Petarda mu explodovala v ruce a amputovala mu několik prstů. Strážníci nešťastníkovi po příjezdu poskytli první pomoc poté, co jeho kamarádi zavolali záchranku. Událost momentálně prošetřuje Policie České republiky.

Jihočeská záchranka eviduje statistiky zranění zábavní pyrotechnikou na Silvestra. „Za poslední roky se počty zraněných nijak dramaticky nemění. Jedná se o jednotlivce, většinou mladé muže. Ženy většinou nebývají zraněny vlastním zaviněním, spíše na ně například dopadne světlice. Zranění často bývají ošklivá, s trvalými následky. Nejčastěji se jedná o poškození rukou, popáleniny a poranění v obličeji,“ říká mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Aby odpalovači rachejtlí neutrpěli žádná zranění, stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel. Mezi ně patří kupovat rachejtle ve známých kamenných prodejnách v původním balení, číst jejich návod a používat je za střízliva. Velmi nebezpečné je mířit na druhé nebo sbírat nevybuchlé petardy. Se zábavní pyrotechnikou by měli manipulovat pouze dospělí starší osmnácti let.

Napsal Jiří Kadlec | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 6. prosince 2018, 18:22

Muž v Budějcích údajně znásilnil školačku. Policie hledá svědky,...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:02

Závažný trestný čin znásilnění školačky základní školy vyšetřují podle dostupných informací od středy policisté z Českých...

Mladý akrobat přecenil své schopnosti, spadl z balkonu ve třetím patře

středa, 5. prosince 2018, 13:32

Šestnáctiletý student, pravděpodobně ovlivněný alkoholem, na jednom z budějckých intrů uspořádal pro svého spolubydlícího...

Zloděj si došel na sběrný dvůr pro prázdnou pokladnu

úterý, 4. prosince 2018, 17:12

Budějčtí policisté vyšetřují vloupání, ke kterému došlo během prvního prosincového víkendu v Sucháči. Neznámý výtečník se tam...

Řidič Rikshi narazil na Prachaticku do stromu. Nehodu nepřežil

úterý, 4. prosince 2018, 13:38

K tragické dopravní nehodě došlo dnes po poledni na Prachaticku. Řidič tříkolky Shanyang Riksha narazil do stromu a na místě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.