Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Několik desítek lidí se popralo v restauraci na Máji, případ vyšetřuje policie

 
pondělí, 19. listopadu 2018, 15:35

V sobotu 17. listopadu před půlnocí se v Restauraci Zlatý lev na Máji strhla rvačka, které se podle hostů zúčastnilo kolem čtyřiceti lidí. Na místo přijelo pět policejních hlídek, které zadržely tři rváče.

Zhruba ve čtvrt na dvanáct večer dostali policisté hlášení o potyčce v Restauraci Zlatý lev u Lí naproti poště na Máji. „Pohádali se hosté z hospody od nás s hosty z protějšího baru. Jeden z nich si nechtěl nechat líbit nadávky ostatních, tak se začal rvát. Pak se strhla řetězová reakce a pustilo se do sebe zhruba třicet lidí odnaproti a devět od nás,“ tvrdí jeden z hostů Zlatého lva. „Naštěstí se všichni prali hlavně venku, takže z podniku nemáme kůlničku na dříví,“ přidává se jeden ze zaměstnanců restaurace. Podle očitých svědků rvačku vyvolali nepřizpůsobiví hosté protějšího baru. Policie tuto informaci nepotvrdila.

Místo zajistilo pět policejních hlídek. „Podle našich informací se snažilo několik lidí dostat do restaurace v době, kdy tam byla uzavřená společnost,“ popisuje situaci policejní mluvčí Lenka Krausová. „Zajistili jsme tři osoby, které prošetřujeme ze spáchání přestupku. Je možné, že jejich chování bude překvalifikováno na trestný čin,“ dodává mluvčí.

U rvačky zasahovala i záchranka. „Na místě jsme měli dvě posádky, odvezli jsme čtyři lehce zraněné muže. Jednalo se převážně o tržné ranky v oblasti hlavy a pohmožděniny,“ říká mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

 


 

Kam dál?

Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří. Město chce zabránit...

pondělí, 19. listopadu 2018, 13:33

Davy lidí, stres a vztek. To v předchozích letech doprovázelo jinak oblíbenou Staročeskou vánoční uličku. Letos se město rozhodlo...

České Budějovice se promění ve sci-fi. Začíná osmý ročník...

neděle, 18. listopadu 2018, 20:01

Nekonečný souboj mezi dobrem a zlem v nekonečném vesmíru. To je téma osmého ročníku Filmového festivalu Černá věž. Ten proběhne...

Policie vyšetřuje napadení v jednom z barů. Dvojice hostů musela být...

neděle, 18. listopadu 2018, 15:09

Redakci Budějcké Drbny během víkendu kontaktovalo hned několik čtenářů, kteří upozorňovali na konflikt, ke kterému mělo dojít v...

FOTO: V Budějcích si lidé připomněli Den boje za svobodu a...

sobota, 17. listopadu 2018, 19:10

Den boje za svobodu a demokracii uctili Budějce průvodem. V symbolický čas 17:11 vyšli lidé od budovy Jihočeského divadla na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.