Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Druhý listopadový týden je na českých silnicích dosud nejtragičtější

 
neděle, 11. listopadu 2018, 18:11

K velkým nehodám došlo na silnicích nejen na jihu Čech. V autech v Česku v uplynulém týdnu zemřelo celkem 22 lidí.

Počet mrtvých při dopravních nehodách v tomto týdnu je stejný jako za celý únor. Ve dvou případech zemřeli čtyři lidé, čímž se počet takových kolizí v Česku zvýšil na čtyři.

„Řidiči podceňují to, že už máme podzim, byť to někdy vypadá spíše jako takzvané babí léto, ale opravdu už je tady podzim se vším všudy," řekl šéf dopravní policie Tomáš Lerch. Často si také řidiči neuvědomují, že vozovky mohou být v lesních úsecích mokré a někde se na nich vyskytuje spadané listí.

ČTĚTE TAKÉ: Tragickou nehodu u Drhovle na Písecku nepřežili čtyři lidé 

Kromě středeční nehody u Drhovle na Písecku, kde narazilo osobní auto do náklaďáku a úterní kolize osobního a nákladního auta u Hořic na Českokrumlovsku. V noci na dnešek zemřeli další čtyři lidé při srážce kamionu s dodávkou v Třinci-Neborech.

ČTĚTE TAKÉ: Tragická nehoda u Hořic na Šumavě má třetí oběť. Devatenáctiletý mladík zemřel v nemocnici 

Hlavní příčinou nehod v tomto týdnu byla nepozornost spojená s nepřiměřenou rychlostí či nedáním přednosti v jízdě. Z obětí bylo osm řidičů a 11 spolujezdců z osobních aut.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

DOPRAVNÍ INFO: Opravy jihočeských silnic si vyžádají další uzavírky

pátek, 9. listopadu 2018, 09:59

Opravy jihočeských silnic pokračují. Na některých se už pilně pracuje, na dalších se práce chystají. A kde je nyní potřeba...

Aktualizováno 9. listopadu 2018, 7:11

Tragickou nehodu u Drhovle na Písecku nepřežili čtyři lidé

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 16:13

U obce Drhovle na Písecku došlo dnes odpoledne k tragické dopravní nehodě, při níž zemřeli čtyři lidé. Bočně do sebe narazily...

Vrah dvou žen z Boru u Protivína spáchal sebevraždu. Policie ale...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 14:24

Policie dnes potvrdila, že muž, který minulý týden zavraždil dvě ženy v Boru u Protivína, spáchal sebevraždu. Motivem dvojnásobné...

Tragická nehoda u Hořic na Šumavě má třetí oběť. Devatenáctiletý...

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 10:28

Tragická dopravní nehoda z úterního večera u obce Hořice na Šumavě na Českokrumlovsku má třetí oběť. Devatenáctiletý mladík...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.