Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvaatřicetiletý muž z Budějc už nechtěl svoji fenku. Vyhodil ji ze dveří

 
sobota, 13. října 2018, 16:10

Pokuta až 500 tisíc korun hrozí dvaatřicetiletému muži z Budějc, který v noci z pátka na sobotu vyhodil z bytu svojí fenku Nelu a odmítal ji vzít zpět. Ke štěkajícímu zvířeti, které pobíhalo po paneláku, museli přijet strážníci městské policie. Fenku později odvezli do městského útulku, kde o ni bude prozatím postaráno.

Fenka středně velkého křížence zůstala dvaatřicetiletému muži z předchozího vztahu. V noci z pátka na sobotu se rozhodl, že už ji nechce, a tak ji vyhodil z bytu. „Hlídka městské policie vyjížděla na oznámení o štěkajícím psovi v chodbách jednoho z panelových domů na sídlišti Vltava. Při příjezdu strážníků se přítomná hlídka Policie České republiky snažila zjistit, komu pes patří. Strážníci tak šli téměř najisto,“ popsala mluvčí městské policie Věra Školková. 

Majitel feny se snažil strážníky přesvědči o tom, že zvíře není jeho. I přesto byl ochoten uhradit náklady s odchycením a umístěním fenky do útulku. Na pravou míru uvedla situaci až sousedka mladého muže. „Ten samý večer nabízel ženě, jestli si zvíře nechce nechat. Když odmtítla, nechal fenku na chodbě,“ uvedla Školková. 

Strážníci fenku převezli do městského útulku, kde o ní bude prozatím postaráno. Muži hrozí pokuta až 500 tisíc korun za přestupek proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. října 2018, 17:12

Je sečteno. Volby do Senátu Parlamentu České republiky vyhrál...

sobota, 13. října 2018, 15:33

Druhé kolo senátních voleb je u konce. S 61,88 procenty vyhrál českobudějovický podnikatel, právník a zakladatel Hitrádia Faktor...

Jihočeské divadlo slaví sto let republiky Prodanou nevěstou

sobota, 13. října 2018, 12:31

Smetanova anekdota o nevěstě, kterou ženich prodá sám sobě, patří mezi nejúspěšnější komické opery. Na repertoár opery...

ANKETA: Do konce voleb zbývá několik hodin

sobota, 13. října 2018, 10:40

Na rozhodování o novém senátorovi pro Českobudějovicko a Třeboňsko zbývají Jihočechům necelé čtyři hodiny.Ve druhém kole voleb se...

Dvě hrsti štěrku ho budou stát dvě stě tisíc. Neznámý pachatel zničil...

pátek, 12. října 2018, 19:33

Dvě hrsti štěrku a škoda za dvě stě tisíc je na světě. Kapličtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který zřejmě v záchvatu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze nadační fond Pink Bubble a v prosinci opět mediálně podpořila Andělskou aukci v Budějcích.

Internetoví obchodníci zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy

Internetoví obchodníci v Evropě zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy, které přitom vstoupí v platnost již za tři čtvrtě roku. Ukazuje to průzkum společnosti Mastercard zahrnující přes 300 on-line prodejců ze 17 zemí . Přísnější ověřování totožnosti zákazníků stanovené evropskou směrnicí o platebních službách PSD2 začne platit v září 2019.

Ovlivňování médií a zneužívání moci nelze tolerovat, říká soudkyně, co zrušila platnost voleb

Komunální volby ve Strakonicích se musí opakovat, rozhodl letos 20. listopadu soudní senát v čele se soudkyní Terezou Kučerovou. Svůj verdikt doplnil odůvodněním, které přesahuje hranice jihočeského města a dotýká se celé české politiky.