Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvaatřicetiletý muž z Budějc už nechtěl svoji fenku. Vyhodil ji ze dveří

 
sobota, 13. října 2018, 16:10

Pokuta až 500 tisíc korun hrozí dvaatřicetiletému muži z Budějc, který v noci z pátka na sobotu vyhodil z bytu svojí fenku Nelu a odmítal ji vzít zpět. Ke štěkajícímu zvířeti, které pobíhalo po paneláku, museli přijet strážníci městské policie. Fenku později odvezli do městského útulku, kde o ni bude prozatím postaráno.

Fenka středně velkého křížence zůstala dvaatřicetiletému muži z předchozího vztahu. V noci z pátka na sobotu se rozhodl, že už ji nechce, a tak ji vyhodil z bytu. „Hlídka městské policie vyjížděla na oznámení o štěkajícím psovi v chodbách jednoho z panelových domů na sídlišti Vltava. Při příjezdu strážníků se přítomná hlídka Policie České republiky snažila zjistit, komu pes patří. Strážníci tak šli téměř najisto,“ popsala mluvčí městské policie Věra Školková. 

Majitel feny se snažil strážníky přesvědči o tom, že zvíře není jeho. I přesto byl ochoten uhradit náklady s odchycením a umístěním fenky do útulku. Na pravou míru uvedla situaci až sousedka mladého muže. „Ten samý večer nabízel ženě, jestli si zvíře nechce nechat. Když odmtítla, nechal fenku na chodbě,“ uvedla Školková. 

Strážníci fenku převezli do městského útulku, kde o ní bude prozatím postaráno. Muži hrozí pokuta až 500 tisíc korun za přestupek proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Dvě hrsti štěrku ho budou stát dvě stě tisíc. Neznámý pachatel zničil...

pátek, 12. října 2018, 19:33

Dvě hrsti štěrku a škoda za dvě stě tisíc je na světě. Kapličtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který zřejmě v záchvatu...

V Dolním Dvořišti byl odhalen nelegální sklad masa na kebab

středa, 10. října 2018, 17:03

Další úspěch si může připsat Státní veterinární správa v Jihočeském kraji společně s celníky. V Dolním Dvořišti na...

Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Táborem a Milevskem. Řidička...

středa, 10. října 2018, 10:35

Tragická nehoda uzavřela ve středu ráno silnici mezi Táborem a Milevskem. Při střetu osobního automobilu s kamionem zemřela mladá...

FOTO: Zloděj v Budějcích ukradl bundy za 37 tisíc. Policie hledá...

úterý, 9. října 2018, 16:02

Škodu za téměř 37 tisíc korun způsobil v budějcké prodejně sportovního oblečení pachatel, který si bez zaplacení odnesl dvě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.