Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Na budějckém nádraží se předvečer Národního dne železnice srazila lokomotiva s vagony. Tři lidé se zranili

 
sobota, 22. září 2018, 10:29, aktualizováno 22. září 2018, 11:13

V Českých Budějovicích se včera večer srazila posunovaná lokomotiva s odstavenými osobními vozy bez cestujících. Zranili se tři lidé, škoda je tři miliony korun. Dva lidé jsou zraněni těžce, jeden lehce. Dnes je v jihočeské metropoli Národní den železnice.

Lokomotiva se s odstavenými osobními vozy srazila na nádraží v pátek 21. září ve 21:35 hodin po srážce osobní vozy vykolejily. Při nehodě se zranili strojvedoucí i posunovač, předběžnou škodu inspekce odhadla na tři miliony korun. „Jsou tam dvě vážná zranění, jedno lehčí," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Provoz na tratích srážka neomezila. Hlavní následky nehody se Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) podařilo v noci odstranit. Českých Budějovicích je dnes Národní den železnice, na tratích bude větší pohyb vlaků. „Normálně se jezdí. Všechno je připravené, aby se tam vešel zvýšený provoz v rámci Národního dne železnice," řekla mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Radka Pistoriusová.

Následky nehody železničáři odstraňují ještě dnes. Příčiny a okolnosti srážky vyšetřuje Drážní inspekce.

Proto mělo zhruba hodinové zpoždění také v krajském městě hodně očekávané pendolino, které zhruba kolem půl jedenácté dorazilo do Českých Budějovic na Národní den železnice. „Nevím přesně, co se stalo, jen nám řekli, že došlo na nádraží k nějaké nehodě. Údajně tam vykolejila lokomotiva. Zasahují tam hasiči a drážní inspekce. Každopádně jsme před Českými Budějovicemi stáli asi hodinu," telefonoval z pendolina jedoucího na českobudějovický Národní den železnice Rudofl z Jablonce nad Nisou.

Aktualizováno (11:12): „Provoz na nádraží České Budějovice je po páteční nehodě lokomotivy obnovený. Zastavený byl 70 minut, hasiči odstraňovali následky nehody. Vlaky začaly znovu jezdit v 10:19 hodin," uvedla mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Hodinu a deset minut nejezdily normální vlaky ani speciální, které České dráhy vypravily při dnešním Národním dni železnice.


Rudolf z Jablonce nad Nisou nám také natočil na nádraží dnes před jednáctou hodinou video z odstraňování následků železničního karambolu.

Napsal(a) Yvetta Chmelová, ČTK | Foto Miroslav Hodina, Drážní inspekce, Rudolf Kožak
 


 

Kam dál?

Jihočeští celníci mají nový přístroj na zjištění drog a výbušnin

sobota, 22. září 2018, 08:15

Jihočeští celníci využívají nový přístroj na odhalování drog a výbušnin. Zařízením, jehož cena je přibližně milion korun, pozná...

Bolestné z pojistných podvodů „vyneslo" muži z Českobudějovicka skoro...

pátek, 21. září 2018, 18:01

Lež má krátké nohy, staré přísloví, které se doslovně vyplnilo vůči čtyřicetiletému muži z Českobudějovicka. Ten za déle než...

Až dva roky vězení hrozí muži, který zřejmě může za těžký úraz svého...

pátek, 21. září 2018, 15:32

Pro těžké ublížení z nedbalosti je trestně stíhaný muž, který podle kriminalistů může za vážný úraz svého kolegy. Toho udeřil...

Nehoda kamionu a traktoru u Otína na Jindřichohradecku si vyžádala...

čtvrtek, 20. září 2018, 12:57

Nehoda kamionu a traktoru na silnici u Otína na Jindřichohradecku zaměstnala v úterý 18. září v podvečer všechny složky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.