Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má povolení

 
pondělí, 20. srpna 2018, 09:33

Za bílého dne se vydal šestatřicetiletý muž „zkrášlit" nadchod pro pěší přes Strakonickou ulici v Českých Budějovicích. Umělecké choutky mu ale překazili strážníci. Ti sprejerovi neskočili na tvrzení, že vytváření graffiti na nadchodu má posvěcené magistrátem a tak se jeho akcí, tedy trestným činem, teď zabývají policisté.

Strážníci na nadchodu pro pěší přes českobudějovickou Strakonickou ulici zastihli šestatřicetiletého muže, který měl u sebe dvě igelitové tašky plné sprejů a vybaven byl i štaflemi. Na zdi už bylo hodně z jeho díla vidět.

„Muž jim tvrdil, že vytvářel malbu na základě povolení magistrátu města. Muž strážníkům předložil hned několik dokumentů s povolením, ale ani jeden nebyl na jeho jméno a už vůbec se povolení netýkalo tohoto konkrétního místa," uvedl mluvčí českobudějovické městské policie David Štýfal. Ten zároveň podotkl, že v Českých Budějovicích jsou sice plochy, na které je povoleno vytvářet graffiti, ale nadchod nad Strakonickou ulicí k těmto místům nepatří. 

„Šestatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu. Strážníci si proto na místo přivolali Policii České republiky, která si případ převzala k dalšímu řešení," dodal Štýfal.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Městská policie České Budějovice
 


 

Kam dál?

Koncem týdne se ochladí, pak se znovu vrátí letní teploty

pondělí, 20. srpna 2018, 08:02

Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí...

Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u vietnamské restaurace v...

neděle, 19. srpna 2018, 18:47

Před několika hodinami se na Facebooku objevila fotografie, která pohoršila velké množství lidí. Dva příslušníci vietnamské...

Třetina kempů na jihu Čech porušila zákon o elektronické evidenci...

neděle, 19. srpna 2018, 13:12

Jihočeští celníci se v první polovině srpna zaměřili na kontrolu kempů. Sledovali hlavně dodržování elektronické evidence tržeb....

Při Boršovských slavnostech těstovin se bude soutěžit o největšího...

neděle, 19. srpna 2018, 11:15

Již po osmé ožije boršovský kemp Poslední štace v sobotu 25. srpna Boršovskými slavnostmi těstovin. Na pohodové akci pro celou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?