Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově zbili. Po útočnících pátrá policie

 
neděle, 12. srpna 2018, 17:31

Minuty hrůzy prožívala rodina z Českých Budějovic, která se strachovala o život svého nejbližšího. V noci z pátku 10. na sobotu 11. srpna totiž osmnáctiletého mladíka někdo surově zmlátil a ten skončil v nemocnici. Obavy o mladíkův život umocňoval fakt, že chlapec má od narození pouze jednu ledvinu. Jenomže zraněný mladý muž, který byl sám pod vlivem alkoholu, nedokázal přesně určit kde a kdy se mu to stalo, a kdo mu to udělal. To komplikuje práci policii, která po zatím neznámých údajných agresorech pátrá.

„Bylo jich víc, takové přesile se synovec nemohl bránit. Chtěli cigarety a pak peníze. Když nedostali nic, zmlátili ho. Byl pod vlivem alkoholu, tak nebyl schopný ani utéct. Těch kopanců co schytal. Z posledních sil se nějak dostal domů a jeho maminka mu zavolala záchranku. Protože má jen jednu ledvinu, měli jsme děsné nervy. Naštěstí série vyšetření v nemocnici neprokázala žádná vnitřní zranění. Už je doma, ale je dobitý neskutečně. Skoro nemůže mluvit, jak ho všechno bolí," oddechl si už dnes alespoň trošku strýc zraněného mladíka. Rodina by byla ráda, aby útočníky neminul trest.

Případem se zabývá policie. Ta potvrdila, že zraněný mladík byl ošetřen v nemocnici. „Policejní hlídka jela na zavolání zdravotnické záchranné služby. Záchranka nám asi dvě minuty po půlnoci z pátku na sobotu oznámila, že zraněného mladého muže vezou do nemocnice. Mladík nebyl schopný vypovědět kolik lidí na něj útočilo, říkal možná kolem osmi. Že po něm něco někdo někde chtěl. Ovšem ani s jistotou nevěděl, kde přesně se mu to stalo. Uvedl, že někde na cestě z diskotéky z klubu K2 směrem domů na Máj, do ulice M. Chlajna," řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Mladíkův strýc pak dodal, že k incidentu mělo dojít u čerpací stanice na Máji, u obchodního centra Čtyři Dvory.

Policisté z Obvodního oddělení Čtyři Dvory v Českých Budějovicích případ údajného napadení intenzivně vyšetřují a vzhledem k tomu, že není jasné, kdo, kdy a kde osmnáctiletého mladíka napadl, žádají případné svědky incidentu o pomoc. Jakékoliv informace mohou vnést do případu jasno.

„Jestli se to takhle opravdu stalo, tak je to naprosto šílené. Kvůli cigaretě, či penězům, takhle kluka zbít. To jsou hrdinové, když je jich víc, to si troufají. Pak aby se člověk bál někam jít," řekla starší žena, která.bydlí v panelovém domě naproti uvedené čerpací stanici a z okna na ni vidí. Ale nic prý neviděla ani neslyšela.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Tragická řeč čísel na českých silnicích. Dramaticky narostl počet...

neděle, 12. srpna 2018, 16:22

Více nehod, mrtvých a lehce zraněných, pokles těžce zraněných. Tak by se dalo shrnout prvních sedm měsíců na českých silnicích....

NAŽIVO: Sympaťanda Cyrille Aimée si podmanila návštěvníky Jihočeského...

neděle, 12. srpna 2018, 15:14

Měla to být příjemná tečka letošního Jihočeského jazzového festivalu, který se konal v pátek 10. a v sobotu 11. srpna na...

ANKETA: Ministr kultury chce o otáčivém hledišti mluvit hlavně s...

neděle, 12. srpna 2018, 12:22

Ministr kultury Antonín Staněk si včera, v sobotu 11. srpna, v Českém Krumlově prohlédl při pracovní cestě zámek i otáčivé...

FOTO: S fotbalisty a hasiči v Plané slavily i sparťanské legendy. A...

neděle, 12. srpna 2018, 11:10

Hodně rušno bylo včera, v sobotu 11. srpna, odpoledne v jinak poklidné vesničce Planá u Českých Budějovic. Nejméně trojnásobně se...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.