Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti nocovaly na budějckém Sokolském ostrově

 
pondělí, 6. srpna 2018, 11:02

Po dobrodružství zřejmě zatoužily čtyři děti, které se rozhodly nocovat na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Spící dívky ve věku dvanácti, třinácti a sedmnácti let ve společnosti jejich patnáctiletého kamaráda našli strážníci na Sokolském ostrově v sobotu brzo ráno. Spát pod širákem jim pravděpodobně umožnilo povolení rodičů, že můžou přenocot doma u své starší kamarádky.

Tři dívky a jednoho chlapce objevili českobudějovičtí městští policisté při běžné kontrole Sokolského ostrova v sobotu 4. srpna v pět hodin ráno. Všichni spali. O budíček se jim tak postarali strážníci.

„Po probuzení nejstarší dívka strážníkům vysvětlila, že její mladší kamarádi strávili noc u ní doma. Poté se snažila strážníky přesvědčit, že na Sokolském ostrově pouze hledala peněženku, kterou zde dříve ztratila," uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Všem čtyřem také dali strážníci dýchnout. Orientační dechová zkouška na alkohol odhalila u patnáctiletého chlapce 0,3 promile. U dívek se ukázal negativní výsledek.

„Strážníci o celé věci informovali oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu, které se bude zabývat dalším šetřením celého případu," dodala Školková.

 


 

Kam dál?

Lidé přispěli ženě, které shořel dům v Českém Krumlově, přes tři sta...

pondělí, 6. srpna 2018, 06:56

Téměř 340 tisíc korun se podařilo vybrat ve veřejné sbírce, kterou uspořádal Český Krumlov na pomoc ženě, které na začátku května...

Dokonalý finiš! Táborský rozhodl a Dynamo slaví tři body

neděle, 5. srpna 2018, 19:09

Devadesát minut hry diktovali fotbalisté SK Dynamo České Budějovice tempo zápasu a odměny se dočkalo až v úplném závěru. Bezradná...

Lukáš Sedlák maká na další sezonu v NHL. Za cíl má vyšší lajnu i...

neděle, 5. srpna 2018, 18:12

Útočník a odchovanec ČEZ Motor České Budějovice je v zámoří od roku 2011 a letos načne třetí sezonu v NHL. Za Columbus Blue...

Trenér Dvořák: Trénovat budeme v hale, ale třeba i na Kleti

neděle, 5. srpna 2018, 15:13

Dovolená je u konce. Volejbalisty A-týmu VK České Budějovice čeká od středy 8. srpna zase dřina. Začíná totiž příprava na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.