Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti nocovaly na budějckém Sokolském ostrově

 
pondělí, 6. srpna 2018, 11:02

Po dobrodružství zřejmě zatoužily čtyři děti, které se rozhodly nocovat na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Spící dívky ve věku dvanácti, třinácti a sedmnácti let ve společnosti jejich patnáctiletého kamaráda našli strážníci na Sokolském ostrově v sobotu brzo ráno. Spát pod širákem jim pravděpodobně umožnilo povolení rodičů, že můžou přenocot doma u své starší kamarádky.

Tři dívky a jednoho chlapce objevili českobudějovičtí městští policisté při běžné kontrole Sokolského ostrova v sobotu 4. srpna v pět hodin ráno. Všichni spali. O budíček se jim tak postarali strážníci.

„Po probuzení nejstarší dívka strážníkům vysvětlila, že její mladší kamarádi strávili noc u ní doma. Poté se snažila strážníky přesvědčit, že na Sokolském ostrově pouze hledala peněženku, kterou zde dříve ztratila," uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Všem čtyřem také dali strážníci dýchnout. Orientační dechová zkouška na alkohol odhalila u patnáctiletého chlapce 0,3 promile. U dívek se ukázal negativní výsledek.

„Strážníci o celé věci informovali oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu, které se bude zabývat dalším šetřením celého případu," dodala Školková.

 


 

Kam dál?

Lidé přispěli ženě, které shořel dům v Českém Krumlově, přes tři sta...

pondělí, 6. srpna 2018, 06:56

Téměř 340 tisíc korun se podařilo vybrat ve veřejné sbírce, kterou uspořádal Český Krumlov na pomoc ženě, které na začátku května...

Dokonalý finiš! Táborský rozhodl a Dynamo slaví tři body

neděle, 5. srpna 2018, 19:09

Devadesát minut hry diktovali fotbalisté SK Dynamo České Budějovice tempo zápasu a odměny se dočkalo až v úplném závěru. Bezradná...

Lukáš Sedlák maká na další sezonu v NHL. Za cíl má vyšší lajnu i...

neděle, 5. srpna 2018, 18:12

Útočník a odchovanec ČEZ Motor České Budějovice je v zámoří od roku 2011 a letos načne třetí sezonu v NHL. Za Columbus Blue...

Trenér Dvořák: Trénovat budeme v hale, ale třeba i na Kleti

neděle, 5. srpna 2018, 15:13

Dovolená je u konce. Volejbalisty A-týmu VK České Budějovice čeká od středy 8. srpna zase dřina. Začíná totiž příprava na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Pokud jste single, zajděte do kina na LOVEní. Určitě se zasmějete

Jaké to je být po sedmi letech vztahu zase single? To vám prozradí nová česká komedie LOVEní.

Nová vyhláška proti akcím typu technoparty. Pokuta hrozí i jejím návštěvníkům

Ministerstvo vnitra připravilo vzorovou vyhlášku, která má samosprávám pomoci regulovat akce typu technoparty. S vyhláškou se v Liberci seznámili zástupci měst a obcí z celého Libereckého kraje. Seminář byl reakcí na nedávné informace o přípravě další Czarotek Free Party v regionu.

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.