Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městská policie řešila potyčku silně opilých bezdomovců

 
sobota, 7. července 2018, 11:54

Před svátky museli řešit policisté v parku Na Sadech potyčku dvou bezdomovců. Jeden musel být s krvavým zraněním ošetřen. Oba nadýchali velké množství promile alkoholu.

Ve středu krátce po osmé hodině večerní došlo v blízkosti fontány k potyčce dvou mužů. Jeden z nich prudce strčil svého soupeře do hrudi a ten v důsledku tvrdého pádu utrpěl krvácející zranění na hlavě. Potyčce přitom nečinně přihlíželo dalších šest osob bez domova, posedávajících na lavičkách. Kolemjdoucí strážníci okamžitě zasáhli a na místo poté přivolali zdravotnickou pomoc a hlídku Policie ČR,“ uvedla mluvčí městské policie Věra Školková.

Jak se vzápětí ukázalo, jednalo se o jim dobře známé tváře. Patřily totiž čtyřiačtyřicetiletému a pětačtyřicetiletému muži bez domova. Důvod sporu se však strážníci nedozvěděli. Svou roli sehrál zcela jistě i alkohol. Orientační dechová zkouška provedená u útočníka ukázala výsledek 3,44 ‰, zraněný muž dokonce nadýchal více než 4 ‰ alkoholu,“ dodala Školková. Případ dále řeší policisté z Obvodního oddělení státní policie.

Napsala Budějcká Drbna | Foto Městská policie České Budějovice
 


 

Kam dál?

Chlumec Cup pomáhá potřebným a baví sportovce i diváky

sobota, 7. července 2018, 07:56

Fotbalový turnaj smíšených družstev, ve kterém každý celek musí mít stejnou vizáž, přilákal na 13. ročník dvanáct týmů. Pro...

Oslabení pro Dynamo: Jakub Pešek přestoupil do Slovanu Liberec

pátek, 6. července 2018, 19:14

Českobudějovičtí fotbalisté SK Dynamo České Budějovice přišli o jednu ze svých největších hvězd. Pětadvacetiletý Jakub Pešek...

Cenný skalp v přípravě, Dynamo si poradilo se Spartou

pátek, 6. července 2018, 17:12

Ve čtvrtém přípravném utkání si fotbalisté SK Dynamo České Budějovice připsali velice potěšující výhru. Na Střeleckém ostrově...

Policie hledá svědka, co může objasnit trestný čin

pátek, 6. července 2018, 15:30

Českobudějovičtí policisté z městského oddělení vyšetřují případ neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.