Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Celkem jednatřicet injekčních stříkaček nalezli budějčí strážníci u celostátně hledaného mladíka

 
sobota, 21. dubna 2018, 18:31

Budějčtí strážníci v pátek 20. dubna ráno vypátrali mladíka, jehož fotografie figurovala v databázi celostátně hledaných osob. Sedmadvacetiletý muž z Českobudějovicka u sebe navíc měl jednatřicet kusů injekčních stříkaček.

„V pátek 20. dubna v půl desáté ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v areálu Jihočeské univerzity ve Studentské ulici. Strážníci zpozorněli, když spatřili může, jehož tvář připomínala celostátně hledaného mladíka z Českobudějovicka. Po ověření, že se jedná o jednu a tu samou osobu, strážníci hledaného zadrželi,“ popsala mluvčí budějckých strážníků Věra Školková.

ČTĚTE TAKÉ: Strážníci po Budějcích sbírali použíté injekční stříkačky. Našli jich osmnáct 

Běžná bezpečnostní prohlídka, kterou strážnící před převozem mladíka na služebnu provedli, přinesla překvapivý nález. „Muž měl u sebe jednatřicet kusů injekčních stříkaček. Po předání sedmadvacetiletého muže policistům na Obvodním oddělení Policie České republiky Čtyři Dvory převezli strážníci infekční materiál k bezpečné likvidaci,“ uzavřela Školková.

Ani ne týden po celostátní akci Jehla, při které strážníci po celé republice sbírali použité injekční stříkační v ulicích měst, tak museli budějčtí městští policisté opět likvidovat větší množství tohoto potencionálního infekčního materiálu. V roce 2016 našli strážníci v Budějcích na sídlišti Máj batoh, ve kterém bylo dokonce 192 použitých injekčních stříkaček.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Budějcká odpadová firma bude moct nahlížet do kamerových záznamů města

sobota, 21. dubna 2018, 17:04

České Budějovice umožní odpadové společnosti FCC, která pro město zajišťuje úklid a odpadové hospodářství, online nahlížet do...

VIDEO: Mládě mědvěda plavého už prozkoumává svůj výběh v Hluboké nad...

sobota, 21. dubna 2018, 13:48

Mládě kriticky ohroženého medvěda plavého, které se v hlubocké zoo narodilo už prvního ledna, konečně prozkoumává venkovní výběh....

Budějcký Motor výrazně obměňuje kádr, dá velkou šanci mladým...

sobota, 21. dubna 2018, 10:54

Termín 1. května, kdy lze oznamovat nové příchody hokejistů, kteří mají dosud smlouvy jinde, ještě nenastal, nicméně oznámit už...

Část budějcké ulice Dr. Stejskala dostane nová osvětlení za více než...

sobota, 21. dubna 2018, 09:11

Více než jeden milion korun bude stát celková rekonstrukce veřejného osvětlení v části budějcké ulice Dr. Stejskala, která v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.