Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Celkem jednatřicet injekčních stříkaček nalezli budějčí strážníci u celostátně hledaného mladíka

 
sobota, 21. dubna 2018, 18:31

Budějčtí strážníci v pátek 20. dubna ráno vypátrali mladíka, jehož fotografie figurovala v databázi celostátně hledaných osob. Sedmadvacetiletý muž z Českobudějovicka u sebe navíc měl jednatřicet kusů injekčních stříkaček.

„V pátek 20. dubna v půl desáté ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v areálu Jihočeské univerzity ve Studentské ulici. Strážníci zpozorněli, když spatřili může, jehož tvář připomínala celostátně hledaného mladíka z Českobudějovicka. Po ověření, že se jedná o jednu a tu samou osobu, strážníci hledaného zadrželi,“ popsala mluvčí budějckých strážníků Věra Školková.

ČTĚTE TAKÉ: Strážníci po Budějcích sbírali použíté injekční stříkačky. Našli jich osmnáct 

Běžná bezpečnostní prohlídka, kterou strážnící před převozem mladíka na služebnu provedli, přinesla překvapivý nález. „Muž měl u sebe jednatřicet kusů injekčních stříkaček. Po předání sedmadvacetiletého muže policistům na Obvodním oddělení Policie České republiky Čtyři Dvory převezli strážníci infekční materiál k bezpečné likvidaci,“ uzavřela Školková.

Ani ne týden po celostátní akci Jehla, při které strážníci po celé republice sbírali použité injekční stříkační v ulicích měst, tak museli budějčtí městští policisté opět likvidovat větší množství tohoto potencionálního infekčního materiálu. V roce 2016 našli strážníci v Budějcích na sídlišti Máj batoh, ve kterém bylo dokonce 192 použitých injekčních stříkaček.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Jan Luxík

Kam dál?

Budějcká odpadová firma bude moct nahlížet do kamerových záznamů města

sobota, 21. dubna 2018, 17:04

České Budějovice umožní odpadové společnosti FCC, která pro město zajišťuje úklid a odpadové hospodářství, online nahlížet do...

VIDEO: Mládě mědvěda plavého už prozkoumává svůj výběh v Hluboké nad...

sobota, 21. dubna 2018, 13:48

Mládě kriticky ohroženého medvěda plavého, které se v hlubocké zoo narodilo už prvního ledna, konečně prozkoumává venkovní výběh....

Budějcký Motor výrazně obměňuje kádr, dá velkou šanci mladým...

sobota, 21. dubna 2018, 10:54

Termín 1. května, kdy lze oznamovat nové příchody hokejistů, kteří mají dosud smlouvy jinde, ještě nenastal, nicméně oznámit už...

Část budějcké ulice Dr. Stejskala dostane nová osvětlení za více než...

sobota, 21. dubna 2018, 09:11

Více než jeden milion korun bude stát celková rekonstrukce veřejného osvětlení v části budějcké ulice Dr. Stejskala, která v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.