Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Celkem jednatřicet injekčních stříkaček nalezli budějčí strážníci u celostátně hledaného mladíka

 
sobota, 21. dubna 2018, 18:31

Budějčtí strážníci v pátek 20. dubna ráno vypátrali mladíka, jehož fotografie figurovala v databázi celostátně hledaných osob. Sedmadvacetiletý muž z Českobudějovicka u sebe navíc měl jednatřicet kusů injekčních stříkaček.

„V pátek 20. dubna v půl desáté ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v areálu Jihočeské univerzity ve Studentské ulici. Strážníci zpozorněli, když spatřili může, jehož tvář připomínala celostátně hledaného mladíka z Českobudějovicka. Po ověření, že se jedná o jednu a tu samou osobu, strážníci hledaného zadrželi,“ popsala mluvčí budějckých strážníků Věra Školková.

ČTĚTE TAKÉ: Strážníci po Budějcích sbírali použíté injekční stříkačky. Našli jich osmnáct 

Běžná bezpečnostní prohlídka, kterou strážnící před převozem mladíka na služebnu provedli, přinesla překvapivý nález. „Muž měl u sebe jednatřicet kusů injekčních stříkaček. Po předání sedmadvacetiletého muže policistům na Obvodním oddělení Policie České republiky Čtyři Dvory převezli strážníci infekční materiál k bezpečné likvidaci,“ uzavřela Školková.

Ani ne týden po celostátní akci Jehla, při které strážníci po celé republice sbírali použité injekční stříkační v ulicích měst, tak museli budějčtí městští policisté opět likvidovat větší množství tohoto potencionálního infekčního materiálu. V roce 2016 našli strážníci v Budějcích na sídlišti Máj batoh, ve kterém bylo dokonce 192 použitých injekčních stříkaček.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Budějcká odpadová firma bude moct nahlížet do kamerových záznamů města

sobota, 21. dubna 2018, 17:04

České Budějovice umožní odpadové společnosti FCC, která pro město zajišťuje úklid a odpadové hospodářství, online nahlížet do...

VIDEO: Mládě mědvěda plavého už prozkoumává svůj výběh v Hluboké nad...

sobota, 21. dubna 2018, 13:48

Mládě kriticky ohroženého medvěda plavého, které se v hlubocké zoo narodilo už prvního ledna, konečně prozkoumává venkovní výběh....

Budějcký Motor výrazně obměňuje kádr, dá velkou šanci mladým...

sobota, 21. dubna 2018, 10:54

Termín 1. května, kdy lze oznamovat nové příchody hokejistů, kteří mají dosud smlouvy jinde, ještě nenastal, nicméně oznámit už...

Část budějcké ulice Dr. Stejskala dostane nová osvětlení za více než...

sobota, 21. dubna 2018, 09:11

Více než jeden milion korun bude stát celková rekonstrukce veřejného osvětlení v části budějcké ulice Dr. Stejskala, která v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.

 
 
-->
-->