Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

AKTUALIZOVÁNO: Policisté zadrželi dvě podezřelé kapsářky díky záznamu z kamer

 
sobota, 10. března 2018, 11:50

Českokrumlovští policisté zjišťují totožnost dvou dívek, které jsou podezřelé z okrádání turistů. K jejich vypátrání by mohly pomoci fotografie, které má policie k dispozici z kamerového systému a od jednoho z turistů.

„Při prohlídce zámku v Českém Krumlově okradly čínské turistky pravděpodobně dívky zachycené na fotografiích. Kolem poledne 16. února 2018 při prohlídce zámku odcizily pachatelky z batohu čínských turistek peněženky s osobními doklady a finanční hotovostí,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podezřelé dívky kradly pravděpodobně přitom, když si turistky prohlížely zámek a měly batohy na zádech. Kapsářky tak využily skutečnosti, že turistky sledovaly více okolí a památky než své věci. V odcizených peněženkách měly cizinky eura a čínské jeny a pachatelky jim způsobily krádeží škodu kolem 140 tisíc korun.

„Jeden turista z čínské výpravy při fotografování zachytil pravděpodobné pachatelky. Jejich jednání zaznamenala také bezpečnostní kamera,“ doplnil Matzner.

Policie žádá veřejnost o spolupráci při objasnění krádeže a zjištění totožnosti obou podezřelých dívek. Pokud má někdo informace k jejich aktuálnímu místu pobytu nebo jiné podrobnosti, měl by kontaktovat policii na lince 158 nebo přímo vyšetřujícího policistu na telefonním čísle 974 232 700.

AKTUALIZOVÁNO: Policisté zadrželi podezřelé kapsářky díky záznamu z kamer

Českokrumlovští policisté obě zlodějky vypátrali a zdarželi. Jsou jimi dvě cizinky. „Policie věc řeší ve zkráceném přípravném řízení, obě tak stanou do dvou týdnů před soudem,“ informoval policejní mluvčí Matzner.

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ | Foto Policie České Republiky
 


 

Kam dál?

Zdrogovanou ženu museli budějčtí strážníci předat zdravotníkům v...

pátek, 9. března 2018, 16:38

Budějčtí strážníci vyjížděli včera, ve čtvrtek 8. března, ráno k ženě, která na autobusové zastávce Antonína Barcala pokřikovala...

České Budějovice skončily třetí v množství pervitinu ve splašcích

pátek, 9. března 2018, 10:37

Na třetím a čtvrtém místě se umístily České Budějovice a Brno v žebříčku vybraných evropských měst, u kterých vědci zkoumali...

Kriminalisté zadrželi muže, který dlouhodobě zneužíval nezletilou...

pátek, 9. března 2018, 08:01

Jindřichohradečtí kriminalisté zadrželi muže, který opakovaně a dlouhodobě zneužíval nezletilou dívku. Hrozí mu odnětí svobody až...

Policejní potápěči nalezli po několikadenním pátrání tělo utonulého...

čtvrtek, 8. března 2018, 17:49

Tělo muže, který se propadl pod led Orlické přehrady, nalezli policejní potápěči ve čtvrtek 8. března téměř po týdenním pátrání....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.

Číslo, které by nemělo chybět v mobilu každého lyžaře? 1210

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.