Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

AKTUALIZOVÁNO: Policisté zadrželi dvě podezřelé kapsářky díky záznamu z kamer

 
sobota, 10. března 2018, 11:50

Českokrumlovští policisté zjišťují totožnost dvou dívek, které jsou podezřelé z okrádání turistů. K jejich vypátrání by mohly pomoci fotografie, které má policie k dispozici z kamerového systému a od jednoho z turistů.

„Při prohlídce zámku v Českém Krumlově okradly čínské turistky pravděpodobně dívky zachycené na fotografiích. Kolem poledne 16. února 2018 při prohlídce zámku odcizily pachatelky z batohu čínských turistek peněženky s osobními doklady a finanční hotovostí,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podezřelé dívky kradly pravděpodobně přitom, když si turistky prohlížely zámek a měly batohy na zádech. Kapsářky tak využily skutečnosti, že turistky sledovaly více okolí a památky než své věci. V odcizených peněženkách měly cizinky eura a čínské jeny a pachatelky jim způsobily krádeží škodu kolem 140 tisíc korun.

„Jeden turista z čínské výpravy při fotografování zachytil pravděpodobné pachatelky. Jejich jednání zaznamenala také bezpečnostní kamera,“ doplnil Matzner.

Policie žádá veřejnost o spolupráci při objasnění krádeže a zjištění totožnosti obou podezřelých dívek. Pokud má někdo informace k jejich aktuálnímu místu pobytu nebo jiné podrobnosti, měl by kontaktovat policii na lince 158 nebo přímo vyšetřujícího policistu na telefonním čísle 974 232 700.

AKTUALIZOVÁNO: Policisté zadrželi podezřelé kapsářky díky záznamu z kamer

Českokrumlovští policisté obě zlodějky vypátrali a zdarželi. Jsou jimi dvě cizinky. „Policie věc řeší ve zkráceném přípravném řízení, obě tak stanou do dvou týdnů před soudem,“ informoval policejní mluvčí Matzner.

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ | Foto Policie České Republiky
 


 

Kam dál?

Zdrogovanou ženu museli budějčtí strážníci předat zdravotníkům v...

pátek, 9. března 2018, 16:38

Budějčtí strážníci vyjížděli včera, ve čtvrtek 8. března, ráno k ženě, která na autobusové zastávce Antonína Barcala pokřikovala...

České Budějovice skončily třetí v množství pervitinu ve splašcích

pátek, 9. března 2018, 10:37

Na třetím a čtvrtém místě se umístily České Budějovice a Brno v žebříčku vybraných evropských měst, u kterých vědci zkoumali...

Kriminalisté zadrželi muže, který dlouhodobě zneužíval nezletilou...

pátek, 9. března 2018, 08:01

Jindřichohradečtí kriminalisté zadrželi muže, který opakovaně a dlouhodobě zneužíval nezletilou dívku. Hrozí mu odnětí svobody až...

Policejní potápěči nalezli po několikadenním pátrání tělo utonulého...

čtvrtek, 8. března 2018, 17:49

Tělo muže, který se propadl pod led Orlické přehrady, nalezli policejní potápěči ve čtvrtek 8. března téměř po týdenním pátrání....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

  • Po šestnáctileté dívce pátrají...

  • Cyklista srazil na chodníku v budějcké...

  • Třináctiletý Petr Karala utekl z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vnitro poskytne součinnost při hledání syrských sirotků

Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová.

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.