Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Týrání zvířat loni zjistili jihočeští veterináři v 52 případech

 
středa, 7. března 2018, 07:59

Jihočeští veterináři dostali loni 188 podnětů na týrání zvířat. Porušení zákona zjistili v 52 případech, pětkrát dali podnět kvůli podezření, zda nebyl spáchán trestný čin.

„Jsme zatíženi na týrání zvířat. Až 70 procent podnětů je anonymních a jde také o vyřizování účtů mezi sousedy,“ řekl ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.

Veterináři loni dostali v kraji 188 podnětů ohledně týrání zvířat, z toho 66 se týkalo hospodářských zvířat a 122 zvířat v zájmových chovech. V 52 případech zjistili veterináři porušení veterinárního zákona i zákona na ochranu zvířat proti týrání. Ve 12 případech nařídily obce předběžnou náhradní péči nebo náhradní péči o týrané zvíře. V pěti případech dali veterináři podnět pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

Jen minulý týden dostali veterináři devět podnětů ohledně týrání zvířat. Veterináři dnes upozornili na dva vážné případy týrání psů z loňského roku. Šlo o chov dvou psů v nevhodných podmínkách na Prachaticku. Desetiletý bígl byl podle zjištění veterinářů podvyživený, extrémně zablešený, se silným zánětem kůže a s omezenou hybností zadních končetin. „Patrně po úrazu, kdy ho srazil dopravní prostředek. Měl zánět očních spojivek, těžko vstával, jeho tělo připomínalo přesýpací hodiny,“ řekl veterinář Ladislav Hanousek.

Druhý pes, desetiletý zlatý retriever, byl masivně napaden parazity, měl také nádor vedle konečníku. „Vykusovali si srst, škrábali se,“ uvedli veterináři.

Foto Státní veterinární správa | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Dvě dopravní nehody komplikovaly provoz na jihočeských silnicích

úterý, 6. března 2018, 16:13

Z důvodu dopravní nehody byla v úterý 6. března uzavřena silnice mezi Roudným a Římovem. Policisté zasahovali také u další...

AKTUALIZOVÁNO: Ve Strakonicích srazil náklaďák cyklistu. Ten zemřel v...

pondělí, 5. března 2018, 13:05

Nákladní vozidlo srazilo dnes, v pondělí 5. března, před polednem ve Strakonicích staršího muže na kole. Cyklista skončil s...

Policisté pátrají na vodní nádrži Orlík po zmizelém bruslaři

pondělí, 5. března 2018, 09:09

Muže, který se propadl do ledu na Orlické přehradě, se hasičům a policistům od soboty 3. března zatím nepodařilo vypátrat. Žádají...

Sloužit v jednotce Aktivní zálohy je pro mě obrovská čest, říká Pavel...

neděle, 4. března 2018, 09:59

Sedmačtyřicetiletý Pavel Dobišar prodává v běžném životě kávu. Čas od času ovšem oblékne vojenskou uniformu a s příslušníky 25....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.