Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z desítek vražd na jihu Čech jsou za poslední roky čtyři nevyřešené

 
sobota, 3. února 2018, 13:50

Jihočeská policie vyšetřovala za posledních deset let 86 vražd a pokusů o vraždu. Nevyřešené zůstávají zatím čtyři z nich. Čím delší doba od činu uplyne, tím podle kriminalistů klesá pravděpodobnost úspěšného objasnění.

Nejvíce případů za poslední dekádu řešili policisté v roce 2011, kdy se jednalo o 16 vražd nebo pokusů o vražd. Právě z tohoto roku zůstávají nevyřešené dva případy.

Jedná se o vraždu starší ženy z Českého Krumlova a ženy z Jindřichohradecka. Kromě toho policisté stále pátrají po pachateli, který v prosinci 2008 zavraždil ženu na Jindřichohradecku. Ještě nevyřešili také případ vraždy ženy na Písecku v květnu 2015, z níž byl obžalován její syn, ale soud jej zprostil obžaloby.

„Čím delší doba od případu uplyne, je celá věc složitější. Lidé si už pak nepamatují podrobnosti, i když s nimi pořád mluvíme. Ty vzpomínky prostě odeznívají a pravděpodobnost se snižuje. I tak na tom ale stále pracujeme,“ uvedl náměstek ředitele jihočeské policie Miroslav Krejčí.

Některé případy se nepodaří objasnit, přestože policisté prověřují ve všech případech vždy veškeré alternativy. „Stopy a směry vyšetřování byly všechny víceméně prověřeny. A z těch zjištěných skutečností se nepodařilo dovodit nějaký závěr ke konkrétnímu pachateli,“ řekl Krejčí k nevyřešeným kauzám.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Zloději ukradli u Tábora dopravní značení. Zmizely směrovací desky i...

pátek, 2. února 2018, 16:06

Dopravní značení zatím neznámý zloděj ukradl na hlavním silničním tahu I/19 na obchvatu Tábora. Z opravovaného úseku zmizelo...

Rozbitý teploměr zaměstnal táborské hasiče

čtvrtek, 1. února 2018, 14:41

V úterý 30. ledna zasahovali profesionální hasiči v Borotíně na Táborsku v rodinném domě, kde se jednomu z obyvatel rozbil...

Majitel českobudějovické slévárny dluží zaměstnancům tři miliony korun

čtvrtek, 1. února 2018, 06:52

Ukrajinská firma SCB Foundry, majitel českobudějovické slévárny, dluží zaměstnancům mezi 2,3 až třemi miliony korun na platech....

Dva podezřelé Slováky z dvojnásobné vraždy na Písecku zadrželi v...

středa, 31. ledna 2018, 16:05

Dva podezřelí z lednové dvojnásobné vraždy u Záhoří na Písecku byli ve čtvrtek 18. ledna zadrženi v Rumunsku. Podezřelými jsou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.