Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

AKTUALIZOVÁNO: Na Máji došlo ke srážce dvou aut, při které utrpěly zranění děti stojící u přechodu pro chodce

 
sobota, 20. ledna 2018, 17:16

Na křižovatce ulic Milady Horákové a Antonína Barcala došlo 20. ledna krátce po 16. hodině ke srážce dvou automobilů. Řidič Škody Fabia přehlédl protijedoucí vozidlo a na místě byly zraněny také děti, které v tu chvíli stály u silnice. Policisté vyzývají případné svědky, aby je kontaktovali na tísňové lince 158.

Řidič Škody Fabia stříbrné barvy jel po ulici Milady Horákové ve směru od ulice Branišovská, na křižovatce s ulicí Antonína Barcala odpočoval vlevo. Řidič dával přednost protijedoucímu autobusu a odbočil hned za ním, přehlédl však protijedoucí automobil stejné značky a došlo tak k čelnímu střetu obou vozidel. „Automobil modré barvy jel takzvaně v závěsu za autobusem a řidič druhého, stříbrného, vozu ho přehlédl,“ uvedl Milan Bajcura, mluvčí polici Jihočeského kraje. 

„Modrá Fabia byla vlivem nárazu odmrštěna až na chodník u přechodu pro chodce, kde v tu chvíli stála skupinka děti,“ doplnil. Čtyři z nich byly zraněny a po jejich převezení do zrdavotnického zařízení lékaři stanovili, že dvě z dětí utrpěly středně těžká zranění a dvě vyvázla z nehody s lehkými zraněními.

Průběh a následky samotné nehody jsou v současné době v šetření dopravní policistů a kriminalistů oddělení obecné kriminality Územního odboru České Budějovice.

Policisté žádají případné svědky uvedené nehody, aby je kontaktovali na Územním odboru České Budějovice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Plavská 2, telefon 974 226 111 (v pracovní době PO – PÁ 07:30 – 15:30), případně na lince tísňového volání 158.

Napsal Nikola Franková | Foto Jiří Janeček, Policie České republiky

Kam dál?

Strážník ve svém osobním volnu zadržel celostátně hledaného muže

sobota, 20. ledna 2018, 16:30

Strážník městské policie náhodou natrefil na hledaného sedmnáctiletého mladíka ve čtvrtek 18. ledna dopoledne. Ačkoliv měl osobní...

Neznámý pachatel načerpal naftu z traktorů

sobota, 20. ledna 2018, 10:01

V Dolních Němčicích neznámý pachatel odčerpal naftu ze čtyř traktorů a jednoho nákladního automobilu. Policie žádá o informace,...

Vlak na Táborsku usmrtil člověka

pátek, 19. ledna 2018, 16:00

K tragické události došlo v pátek 19. ledna před 15. hodinou v Táboře - Čekanicích. Rychlík, jedoucí z Lince do Prahy, zde...

Na železničním přejezdu u Nové Pece došlo ke střetu vlaku s osobním...

čtvrtek, 18. ledna 2018, 17:34

Na Prachaticku dnes, 18. ledna, došlo ke střetu motorového vlaku a osobního automobilu. K dopravní nehodě došlo kolem 17. hodiny...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič osobního automobilu nepřežil srážku s...

  • Řidiče v Českých Budějovicích nemile...

  • Oprava vlakového nádraží v Českých...

  • Prachatičtí kriminalisté pátrají po...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Sociální demokracii povede Hamáček, ve druhém kole volby...

Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda...

Překvapení na sjezdu ČSSD. Do druhého kola postupuje Zimola...

Při svém projevu si nasadil růžové brýle a poté se tvrdě pustil do současného vedení sociálních...

Zeman na sjezdu sociálních demokratů: Nebuďte stranou...

Prezident Miloš Zeman nabádal na sjezdu v Hradci Králové sociální demokraty, aby neodcházeli do...