Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů nalezli lidské ostatky

 
úterý, 16. ledna 2018, 10:18

Hasiči vyjížděli v noci z 15. ledna na 16. ledna k požáru stodoly v obci Nesměň u Trhových Svinů. Na místě byly nalezeny lidské ostatky, příčiny vzniku požáru a úmrtí však zatím nejsou známy. Navíc byli z blízko stojícího rodinného domu evakuováni čtyři lidé.

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanic Trhové Sviny, Kaplice a Český Krumlov krátce po 0:30. Dále byly svolány jednotky SDH obcí Ločenice, Trhové Sviny, Velešín a Svatý Ján nad Malší. Na požářiště se dostavili také dobrovolní hasiči obce Nesměň. Celkem se na požářišti pohybovalo sedm cisteren. 

„Oheň zasáhnul samostatně stojící stodolu, ve které měli majitelé několik autovraků a čtyřkolku,“ oznámila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. „Zároveň zde bylo uloženo několik kanystrů s chemickými látkami různého druhu, které rozvoj požáru velmi urychlily, takže stodola v době příjezdu hasičů hořela v plném rozsahu,“ dodala.

Jednotky ihned po příjezdu zahájily hasební práce, které trvaly přibližně tři hodiny. Hasiči zároveň zabraňovaly požáru, aby se rozšířil na rodinný dům vzdálený jen přibližně 20 metrů od hořící stodoly. Z domu byla evakuována matka se třemi dětmi. Ženu si převzala zdravotnická záchranná služba a odvezla ji do nemocnice, děti neutrpěly žádná zranění.

Na požářišti byly nalezeny ostatky mrtvé osoby. Šetření příčiny vzniku požáru a důvodu umrtí nalezené osoby bude pokračovat v následujících dnech. Celková škoda na majetku se vyšplhala na půl milionu korun.

Napsal(a) Nikola Franková s využitím ČTK | Foto HZS Jihočeského kraje
 


 

Kam dál?

Na VŠTE vzniká univerzitní hokejový klub Black Dogs. Premiéru si...

pondělí, 15. ledna 2018, 17:23

S ambicí hrát stále populárnější Evropskou univerzitní hokejovou ligu vzniká v Českých Budějovicích univerzitní hokejový klub...

Manažer Mifka: Chci přilákat mladé diváky a přivítal bych ženskou...

pondělí, 15. ledna 2018, 15:32

Volejbalisté VK České Budějovice mají od prvního ledna nového manažera. Odstupujícího Stanislava Pochopa nahradil bývalý...

Strážníci v neděli ráno zadrželi sprejera

pondělí, 15. ledna 2018, 14:13

V neděli 14. ledna ve dvě hodiny ráno se operátorovi městského kamerového systému podařilo zachytit podezřelý pohyb v ulici...

Loni zahynulo při nehodách 502 lidí. Definitivní účet však bude...

pondělí, 15. ledna 2018, 10:26

Česká republika hlásí výrazné snížení obětí nehod, v 5 krajích však byl trend opačný. Svou daň si vybírá nepozornost účastníků...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • VIDEO: V Hrdějcích hořel autobus městské...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.