Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů nalezli lidské ostatky

 
úterý, 16. ledna 2018, 10:18

Hasiči vyjížděli v noci z 15. ledna na 16. ledna k požáru stodoly v obci Nesměň u Trhových Svinů. Na místě byly nalezeny lidské ostatky, příčiny vzniku požáru a úmrtí však zatím nejsou známy. Navíc byli z blízko stojícího rodinného domu evakuováni čtyři lidé.

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanic Trhové Sviny, Kaplice a Český Krumlov krátce po 0:30. Dále byly svolány jednotky SDH obcí Ločenice, Trhové Sviny, Velešín a Svatý Ján nad Malší. Na požářiště se dostavili také dobrovolní hasiči obce Nesměň. Celkem se na požářišti pohybovalo sedm cisteren. 

„Oheň zasáhnul samostatně stojící stodolu, ve které měli majitelé několik autovraků a čtyřkolku,“ oznámila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. „Zároveň zde bylo uloženo několik kanystrů s chemickými látkami různého druhu, které rozvoj požáru velmi urychlily, takže stodola v době příjezdu hasičů hořela v plném rozsahu,“ dodala.

Jednotky ihned po příjezdu zahájily hasební práce, které trvaly přibližně tři hodiny. Hasiči zároveň zabraňovaly požáru, aby se rozšířil na rodinný dům vzdálený jen přibližně 20 metrů od hořící stodoly. Z domu byla evakuována matka se třemi dětmi. Ženu si převzala zdravotnická záchranná služba a odvezla ji do nemocnice, děti neutrpěly žádná zranění.

Na požářišti byly nalezeny ostatky mrtvé osoby. Šetření příčiny vzniku požáru a důvodu umrtí nalezené osoby bude pokračovat v následujících dnech. Celková škoda na majetku se vyšplhala na půl milionu korun.

Napsal(a) Nikola Franková s využitím ČTK | Foto HZS Jihočeského kraje

Kam dál?

Na VŠTE vzniká univerzitní hokejový klub Black Dogs. Premiéru si...

pondělí, 15. ledna 2018, 17:23

S ambicí hrát stále populárnější Evropskou univerzitní hokejovou ligu vzniká v Českých Budějovicích univerzitní hokejový klub...

Manažer Mifka: Chci přilákat mladé diváky a přivítal bych ženskou...

pondělí, 15. ledna 2018, 15:32

Volejbalisté VK České Budějovice mají od prvního ledna nového manažera. Odstupujícího Stanislava Pochopa nahradil bývalý...

Strážníci v neděli ráno zadrželi sprejera

pondělí, 15. ledna 2018, 14:13

V neděli 14. ledna ve dvě hodiny ráno se operátorovi městského kamerového systému podařilo zachytit podezřelý pohyb v ulici...

Loni zahynulo při nehodách 502 lidí. Definitivní účet však bude...

pondělí, 15. ledna 2018, 10:26

Česká republika hlásí výrazné snížení obětí nehod, v 5 krajích však byl trend opačný. Svou daň si vybírá nepozornost účastníků...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kraj zrušil úpravy územního plánu Budějc z...

  • Nové IGY Centrum v Českých Budějovicích bude...

  • Studentka z Dobré Vody u Českých Budějovic...

  • Řidiče v Českých Budějovicích nemile...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Češi by z EU nevystoupili, skepse vůči unii je ale výrazná

Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal...

Amnesty International kritizuje Česko za odmítání uprchlíků...

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu...

Policie obvinila tajemníka SPD kvůli rasistickým výrokům

Policie obvinila tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli...