Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Rodinná tragédie otřásla Budějcemi. Mluví se o brutálním násilném trestném činu a sebevraždě

 
pátek, 12. ledna 2018, 04:10

O ničem jiném se od druhého lednového pondělního odpoledne v Budějcích nemluví. Lidmi z jihočeské krajské metropole otřásla smrt dvou lidí, kteří zemřeli v rodinném domku na Lidické třídě, v části Rožnov. A tragédie se probírá v ulicích, v obchodech, restauracích, v autobusech, ve firmách, prostě všude. Navíc, když policie vyšetřuje úmrtí jako násilný trestný čin a sebevraždu. To je jedna z verzí, s nimiž kriminalisté intenzivně pracují. Lidé spekulují o tom proč, a především jak, muž a žena zemřeli.

Podle informací se v rodinném domku na Lidické třídě odehrálo obrovské drama. I s otrlými policisty prý otřásl obrázek, který se jim po příjezdu na místo tragédie naskytl. Budějcké Drbně dva důvěryhodné zdroje potvrdily, že k násilnému trestnému činu i sebevraždě došlo opravdu brutálním způsobem. 

Sedmapadesátiletá žena chtěla údajně svého o sedm let staršího druha opustit. Ale s tím se po třicetiletém soužití zřejmě muž nedokázal smířit. „Muž svou družku napadl už den před Silvestrem. Žena zavolala policii a podala trestní oznámení. Ale bohužel, druhý den ho stáhla, protože jinak by se její druh prý musel vystěhovat. A to zřejmě byla osudová chyba," uvedl muž, který znal pár žijící v pronajatém domku na Lidické třídě.

„Muž byl hodně labilní, myslím, že měl psychické problémy, s nimiž se léčil, navíc byl chorobně žárlivý," podotkl známý partnerské dvojice. „Muž v to osudné pondělí svou družku napadl už v předsíni, vše ale vyvrcholilo v kuchyni. Nejprve před ní sprovodil ze světa oba kocoury, pak ji pobodal," dodal.

ČTĚTE TAKÉ: Kriminalisté vyšetřují tragickou smrt muže a ženy. Pracují s verzí násilného trestného činu a sebevraždy

Známý muže a ženy dál připomněl, že prý tím ale otřesná scéna, doslova jako z hororu, neskončila. Životem zdrcený útočník zřejmě nechtěl po sobě nechat nic živé. „Ani svého urostlého leguána, kterého rozřezal motorovou pilou ve vaně. S pilou pak řádil dál...... Pak zabil i sebe.... Z kuchyně se stal jen velký krvavý rybník…," popsal hrůzný obraz důvěryhodný zdroj, který je smrtí obou známých zdrcen. 

„Je to velká rodinná tragédie," podotkla také bývalá kolegyně zemřelé ženy. „Byla to usměvavá žena, plná života. Je pravdou, že soužití s druhem, se kterým byla třicet let, nebylo v poslední době zrovna idylické. Asi to, co se v pondělí stalo, bylo vyústění všeho. Ale takovým způsobem, to nechápu. Je to hrůza," uvedla.

Jako první tu hrůzu viděla v pondělí 8. ledna po šestnácté hodině dcera oběti, když šla na návštěvu za matkou. Právě dcera přivolala policii.

 


 

Kam dál?

Velbloud zve na balkánský folklor a křest desky kapely Sýček

čtvrtek, 11. ledna 2018, 18:33

Milovníci hudby, mějte se na pozoru. V lednu se v budějckém Music baru Velbloud koná hned několik povedených akcí. Ke Třem lvům...

Prezidenta České republiky budou volit i pacienti Nemocnice České...

čtvrtek, 11. ledna 2018, 15:21

Pacienti hospitalizovaní v českobudějovické nemocnici o svou volbu prezidenta nepřijdou. Stejně jako o každých volbách se...

DRBNA HISTORIČKA: Renesance se do Českých Budějovic dostávala pozvolna

čtvrtek, 11. ledna 2018, 14:02

Pozdní gotika ve městě neskončila ze dne na den, ale prolínala se ještě kolem roku 1550 s renesancí. Přibližně první renesanční...

Staň se hrdinou! Jihočeská univerzita láká na den otevřených dveří...

čtvrtek, 11. ledna 2018, 11:40

V pátek 13. ledna proběhne den otevřených dveří na všech osmi fakultách Jihočeské univerzity. Ta si pro zájemce o studium...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Budějc budou nejdelší tunely v republice....

  • VIDEO: Budějcký útulek Animal rescue se stal...

  • Marley se původnímu majiteli nevrátí. Štěně...

  • Cyklista zemřel po střetu s dodávkou. Autu u...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Noc na neděli bude o hodinu kratší, začne platit letní čas

V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60 minut...

Zemřel zraněný četník, který se vyměnil ve Francii za...

Ve Francii dnes podlehl těžkým zraněním četník, který se v pátek vyměnil za rukojmí držená...

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....