Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vrcholí advent, žně pro kapsáře a zloděje. Nákupní horečka stoupá, buďte ostražití 

 
čtvrtek, 21. prosince 2017, 07:50

Tlačenice, fronty, menší obezřetnost, plné peněženky, to vše nahrává zlodějům a kapsářům v adventním období. Tyto žně lze ale chmatákům překazit tím, že budeme ostražitější, na věci si budeme dávat větší pozor a kapsářům tak nedáme šanci.

Nepříjemnému setkání se zlodějem nejen v předvánočním čase můžeme předejít. Nastal advent a každý z nás v obchodech vybírá, jakým dárkem by o Štědrém dnu potěšil své blízké. Ulice našich měst i obcí se hemží nejen slušnými lidmi, ale i těmi, kteří cíleně okrádají své spoluobčany. 

V tomto období dochází každoročně na volně přístupných místech k mnoha kapesním krádežím. „Policie České republiky proto varuje veřejnost, jak předejít nepříjemné skutečnosti, kdy neznámý pachatel odcizí finanční hotovost či jiné cennosti," připomněla policejní mluvčí Hana Millerová.

Jak předejít kapesním krádežím

  • Nenechávejte své tašky ponechané v nákupním košíku bez dozoru a otevřené.
  • Peníze a jiné cennosti noste ve vnitřních kapsách oděvních svršků.
  • Peněženky ukládejte na dna nebo do spodních částí tašek či kabelek, nenechávejte je trčet z tašky ven.
  • Kabelky a tašky mějte stále na očích, chraňte je proti neznámým lapkům.
  • Rozdělte si sumu peněz na více menších částí a ty si uložte na různá místa oděvů, nejlépe přiléhajících na tělo.
  • Vyhýbejte se skupinám většího počtu lidí.
  • Buďte ostražití také na trzích či při nějaké předváděcí akci, v tlačenici může dojít ke krádeži, aniž byste si něčeho všimli.
  • Platební karty rovněž hlídejte a PIN kód v žádném případě nemějte napsaný na papírku a uložený spolu s platební kartou.

Kapsáři pracují velmi často v organizované skupině a s odcizenými věcmi či peněženkami rychle mizí. Neusnadňujte proto kapsářům jejich práci lehkomyslností. Dávejte si na osobní věci a cennosti velký pozor. 

„V případě, že budete svědky krádeže, či sami budete okradeni, pokud lapku uvidíte, zapamatujte si osobu zloděje a v každém případě ihned volejte linku 158," uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Táborští policisté pátrají po šestnáctileté Janě Halamíčkové

středa, 20. prosince 2017, 06:59

Jako pohřešovanou nahlásila Janu její matka poté, co dívka odešla v sobotu 16. prosince z domu. Podle táborských policistů by se...

Muž se úzkým otvorem nasoukal do kontejneru na elektroodpad v...

pondělí, 18. prosince 2017, 10:15

Kuriózní situace musí občas řešit i českobudějovičtí strážníci. O stříbrné adventní neděli ráno je zaměstnal muž, který vlezl do...

Mladíci si v noci na českobudějovickém sídlišti Máj uspořádali...

neděle, 17. prosince 2017, 10:01

To nejméně vhodné místo si pro svůj večírek zvolila parta mladíků. Mladí muži se usídlili u výměníkové stanice na sídlišti Máj v...

Matka se bojí o svou dceru. Pomozte dívku najít

sobota, 16. prosince 2017, 15:09

Matka se strachuje o svou šestnáctiletou dceru, která z domova se Veselíčku na Písecku odešla neznámo kam ve středu 13. prosince...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.