Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté se svými čtyřnohými parťáky teď mnohem častěji kontrolují chaty a chalupy

čtvrtek, 7. prosince 2017, 08:01

Na chalupy a chaty v rekreačních oblastech se nyní zaměřují policisté i na jihu Čech. Kontrolují, zda jsou objekty dobře zabezpečené, jestli jsou pořádně zavřená okna, okenice a zamčené dveře. Taková prověrka proběhla i v okolí Boršova nad Vltavou, kde se do terénu vydalo přes dvacet policistů i se čtyřnohými pomocníky.

Zimní období patří k těm, kdy chataři a chalupáři minimálně navštěvují svá víkendová sídla a dny volna pak tráví v pohodlí měst. A právě opuštěné rekreační objekty se stávají terčem útoků zlodějů, bezdomovců, tuláků a dalších kriminálních živlů. I to je jeden z důvodů, proč policisté v jižních Čechách zintenzivňují kontroly rekreačních oblastí. Jedna z posledních takových akcí se uskutečnila v okolí Boršova nad Vltavou.

Dvě policejní družstva pořádkové jednotky Územního odboru České Budějovice a kynologové se svými čtyřnohými parťáky zkontrolovali několik desítek chat. Zaměřili se na řádné zabezpečení objektů, kontrolovali zda jsou dobře zavřená okna, okenice a uzamčené dveře. Setkali se i s lidmi, kteří v rekreační oblasti trvalé žijí.

„Mluvili s nimi o tom, zda se cítí v dané lokalitě bezpečně a jak mají oni sami zabezpečený objekt. Zda si všímají nezvyklého pohybu lidí nebo aut v místě. A jestli po dohodě se sousedy, kteří na zimu chaty opouští, jim na jejich obydlí pravidelně dohlíží," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že při kontrole v rekreační oblasti na Boršovsku policisté nezjistili žádné nedostatky.

Řádné zabezpečení objektů je důležité. Policisté proto znovu doporučují, aby chataři a chalupáři při odjezdech ze svých rekreačních obydlí vždy zkontrolovali zda dobře zavřeli okna, zamkli dveře, a uvnitř nenechávali lákadla pro zloděje.

„Nejlepší je z chaty či chalupy cenné věci na zimu odvést. Pokud už je tam necháváte, je dobré si pořídit jejich fotodokumentaci. Pokud už k vloupání do objektu dojde, určitě do něj nevstupujte, pokud už vstoupíte rozhodně nic neuklízejte, protože tak zničíte případné stopy, a ihned volejte linku 158," radí Lenka Krausová.

 
 
 


 

Kam dál?

Při střetu osobního auta s náklaďákem na silnici u Strunkovic vyhasl...

středa, 6. prosince 2017, 20:54

Při srážce osobního automobilu a nákladního auta dnes, ve středu 6. prosince večer, na silnici na Strakonicku zemřel člověk. Dnes...

Školáci z „Destinky" dostali k Vánocům hřiště

středa, 6. prosince 2017, 18:37

Dílo za 1,6 milionu korun v Základní škole a Mateřské škola Emy Destinové v Českých Budějovicích je dokončeno. Je jím nové...

Kamenný Samson má společnost. Pivovar Samson je vidět na budějckých...

středa, 6. prosince 2017, 17:15

Pivovar Samson a jeho vlastník, společnost AB InBev, se zapojili do tradičních předvánočních trhů v Českých Budějovicích. Na...

Lidé mají šanci prohlédnout si noční Temelín

středa, 6. prosince 2017, 14:52

Temelín ponořený do tmy má šanci vidět 180 lidí. O víkendu 9. a 10.prosince pořádá jihočeská elektrárna „Adventní projížďky“ svým...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.

Legendární kapela Arakain se přidala k bojkotu Andreje Babiše

Odpor umělců proti politice Andreje Babiše koncem minulého týden opět posílil. K výzvě k bojkotu premiéra a jeho aktivit se v neděli přidala legendární kapela Arakain. Podpořila tak výzvu Tomáše Kluse, Jiřího Macháčka, Matěje Rupperta a dalších umělců.