Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté se svými čtyřnohými parťáky teď mnohem častěji kontrolují chaty a chalupy

čtvrtek, 7. prosince 2017, 08:01

Na chalupy a chaty v rekreačních oblastech se nyní zaměřují policisté i na jihu Čech. Kontrolují, zda jsou objekty dobře zabezpečené, jestli jsou pořádně zavřená okna, okenice a zamčené dveře. Taková prověrka proběhla i v okolí Boršova nad Vltavou, kde se do terénu vydalo přes dvacet policistů i se čtyřnohými pomocníky.

Zimní období patří k těm, kdy chataři a chalupáři minimálně navštěvují svá víkendová sídla a dny volna pak tráví v pohodlí měst. A právě opuštěné rekreační objekty se stávají terčem útoků zlodějů, bezdomovců, tuláků a dalších kriminálních živlů. I to je jeden z důvodů, proč policisté v jižních Čechách zintenzivňují kontroly rekreačních oblastí. Jedna z posledních takových akcí se uskutečnila v okolí Boršova nad Vltavou.

Dvě policejní družstva pořádkové jednotky Územního odboru České Budějovice a kynologové se svými čtyřnohými parťáky zkontrolovali několik desítek chat. Zaměřili se na řádné zabezpečení objektů, kontrolovali zda jsou dobře zavřená okna, okenice a uzamčené dveře. Setkali se i s lidmi, kteří v rekreační oblasti trvalé žijí.

„Mluvili s nimi o tom, zda se cítí v dané lokalitě bezpečně a jak mají oni sami zabezpečený objekt. Zda si všímají nezvyklého pohybu lidí nebo aut v místě. A jestli po dohodě se sousedy, kteří na zimu chaty opouští, jim na jejich obydlí pravidelně dohlíží," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že při kontrole v rekreační oblasti na Boršovsku policisté nezjistili žádné nedostatky.

Řádné zabezpečení objektů je důležité. Policisté proto znovu doporučují, aby chataři a chalupáři při odjezdech ze svých rekreačních obydlí vždy zkontrolovali zda dobře zavřeli okna, zamkli dveře, a uvnitř nenechávali lákadla pro zloděje.

„Nejlepší je z chaty či chalupy cenné věci na zimu odvést. Pokud už je tam necháváte, je dobré si pořídit jejich fotodokumentaci. Pokud už k vloupání do objektu dojde, určitě do něj nevstupujte, pokud už vstoupíte rozhodně nic neuklízejte, protože tak zničíte případné stopy, a ihned volejte linku 158," radí Lenka Krausová.

 
 
 


 

Kam dál?

Při střetu osobního auta s náklaďákem na silnici u Strunkovic vyhasl...

středa, 6. prosince 2017, 20:54

Při srážce osobního automobilu a nákladního auta dnes, ve středu 6. prosince večer, na silnici na Strakonicku zemřel člověk. Dnes...

Školáci z „Destinky" dostali k Vánocům hřiště

středa, 6. prosince 2017, 18:37

Dílo za 1,6 milionu korun v Základní škole a Mateřské škola Emy Destinové v Českých Budějovicích je dokončeno. Je jím nové...

Kamenný Samson má společnost. Pivovar Samson je vidět na budějckých...

středa, 6. prosince 2017, 17:15

Pivovar Samson a jeho vlastník, společnost AB InBev, se zapojili do tradičních předvánočních trhů v Českých Budějovicích. Na...

Lidé mají šanci prohlédnout si noční Temelín

středa, 6. prosince 2017, 14:52

Temelín ponořený do tmy má šanci vidět 180 lidí. O víkendu 9. a 10.prosince pořádá jihočeská elektrárna „Adventní projížďky“ svým...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: V hlavní roli budějcké náměstí....

  • Inspektoři zadrželi kamion s kebabem....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Listopad 89 v Praze pohledem přesvědčeného komunisty: „Černé pivo teklo, život šel dál.“

„Kdyby to vydrželo ještě dva tři roky, kapitalismus na Západě by se zhroutil z nadvýroby,“ je přesvědčen dlouholetý člen ÚV KSČ, horník a otec komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Tedy muže, který v roce 1989 sloužil u pohotovostního pluku, a dnes se v KSČM profiluje jako bezpečnostní expert.

PRŮZKUM: Češi jsou tolerantní k sousedům jiného etnika, schvalují i registrovaná partnerství

Češi jsou v mnoha ohledech velice tolerantní. Nevadilo by jim mít za souseda Roma nebo Vietnamce, schvalují instituci registrovaného partnerství. Více jak polovina z nich ale někdy byla svědkem diskriminace. Pojem migrace je v české společnosti vnímán negativně, lidé se bojí teroristického útoku (48 % dotázaných) a nelegální migranty by odmítali i za případného použití násilí (72 % respondentů). Méně tolerantní jsou Češi na trhu práce, 56 % z nich zastává názor, že český občan by měl mít při žádosti o práci přednost před osobou jiného etnika. Vyplývá to z aktuálního průzkumu projektu Absolut Tolerance, který zpracovala agentura Rondo Data.

Babišovu kytici lidé vyhodili, na Národní je vyhrocená atmosféra

Vyhrocená atmosféra dnes provází už od rána pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce, která připomíná brutální zásah policejních jednotek proti demonstrantům 17. listopadu 1989. Ráno byli novináři svědky toho, jak první účastníci ohlášených akcí na Národní třídě kytici vyhodili do odpadkového koše. Skončily tam i květiny, s nimiž nad ránem k památníku přišel místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura. Stejný osud potkal i kytici od prezidenta Miloše Zemana. Policie už oznámila, že událost prověřuje.