Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: Policisté se svými čtyřnohými parťáky teď mnohem častěji kontrolují chaty a chalupy

čtvrtek, 7. prosince 2017, 08:01

Na chalupy a chaty v rekreačních oblastech se nyní zaměřují policisté i na jihu Čech. Kontrolují, zda jsou objekty dobře zabezpečené, jestli jsou pořádně zavřená okna, okenice a zamčené dveře. Taková prověrka proběhla i v okolí Boršova nad Vltavou, kde se do terénu vydalo přes dvacet policistů i se čtyřnohými pomocníky.

Zimní období patří k těm, kdy chataři a chalupáři minimálně navštěvují svá víkendová sídla a dny volna pak tráví v pohodlí měst. A právě opuštěné rekreační objekty se stávají terčem útoků zlodějů, bezdomovců, tuláků a dalších kriminálních živlů. I to je jeden z důvodů, proč policisté v jižních Čechách zintenzivňují kontroly rekreačních oblastí. Jedna z posledních takových akcí se uskutečnila v okolí Boršova nad Vltavou.

Dvě policejní družstva pořádkové jednotky Územního odboru České Budějovice a kynologové se svými čtyřnohými parťáky zkontrolovali několik desítek chat. Zaměřili se na řádné zabezpečení objektů, kontrolovali zda jsou dobře zavřená okna, okenice a uzamčené dveře. Setkali se i s lidmi, kteří v rekreační oblasti trvalé žijí.

„Mluvili s nimi o tom, zda se cítí v dané lokalitě bezpečně a jak mají oni sami zabezpečený objekt. Zda si všímají nezvyklého pohybu lidí nebo aut v místě. A jestli po dohodě se sousedy, kteří na zimu chaty opouští, jim na jejich obydlí pravidelně dohlíží," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že při kontrole v rekreační oblasti na Boršovsku policisté nezjistili žádné nedostatky.

Řádné zabezpečení objektů je důležité. Policisté proto znovu doporučují, aby chataři a chalupáři při odjezdech ze svých rekreačních obydlí vždy zkontrolovali zda dobře zavřeli okna, zamkli dveře, a uvnitř nenechávali lákadla pro zloděje.

„Nejlepší je z chaty či chalupy cenné věci na zimu odvést. Pokud už je tam necháváte, je dobré si pořídit jejich fotodokumentaci. Pokud už k vloupání do objektu dojde, určitě do něj nevstupujte, pokud už vstoupíte rozhodně nic neuklízejte, protože tak zničíte případné stopy, a ihned volejte linku 158," radí Lenka Krausová.

 
 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nejmladší Babišův ministr je z Budějc a bude...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi...

  • Posledních pár hodin si můžete v Budějcích...

Reklama
 
 

Kam dál?

Při střetu osobního auta s náklaďákem na silnici u Strunkovic vyhasl lidský život

středa, 6. prosince 2017, 20:54

Při srážce osobního automobilu a nákladního auta dnes, ve středu 6. prosince večer, na silnici na Strakonicku zemřel...

Školáci z „Destinky" dostali k Vánocům hřiště

středa, 6. prosince 2017, 18:37

Dílo za 1,6 milionu korun v Základní škole a Mateřské škola Emy Destinové v Českých Budějovicích je dokončeno. Je jím...

Kamenný Samson má společnost. Pivovar Samson je vidět na budějckých adventních trzích

středa, 6. prosince 2017, 17:15

Pivovar Samson a jeho vlastník, společnost AB InBev, se zapojili do tradičních předvánočních trhů v Českých...