Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U Mercury srazil autobus starší ženu. Ta na místě zemřela

 
pátek, 1. prosince 2017, 10:17

Krátce po šesté hodině ráno byla dnes, v pátek 1. prosince, u Dopravně obchodního centra Mercury v Žížkově ulici v Českých Budějovicích sražena starší žena. Na místě svým zraněním podlehla.

Podle policejního mluvčího Milana Bajcury došlo ke sražení na přechodu pro chodce. „Další okolnosti nehody prošetřujeme. Ale mohu potvrdit, že zde autobus srazil chodce,“ řekl Bajcura.

Řidička autobusu podle dostupných informací odbočovala z Nádražní ulice na Žižkovu na zelené světlo. V tu dobu pravděpodobně vstoupila do cesty šedesátiletá chodkyně, která nerespektovala červené světlo na semaforu pro chodce. Řidička již nestačila zastavit a došlo k střetu s chodkyní. Ta na místě následkům těžkého zranění podlehla.

Připomínáme všem osobám, které přecházejí uvedený přechod, na ostražitost a dodržování dopravních předpisů. Pokud můžete, využívejte podchod, který vás dovede jak k obchodnímu centru, tak i autobusovému a vlakovému nádraží,“ upozornil policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ: Vážná nehoda autobusu u Ločenic si vyžádala jeden lidský život 

Během posledních čtyřiadvaceti hodin je to druhá nehoda autobusu, při které zemřel člověk. V čtvrtek 30. listopadu po havárii autobusu u Ločenic na Českobudějovicku zemřel jeden cestující.

 

 


 

Kam dál?

Radek Prokeš jde na měsíc do Prostějova, Květoň střídavě za Jihlavu

pátek, 1. prosince 2017, 09:59

Vedení hokejového ČEZ Motor České Budějovice uvolnilo kvůli velkému počtu hráčů na měsíční hostování útočníka Radka Prokeše. Do...

Teplo v Českých Budějovicích zdraží o tři koruny

pátek, 1. prosince 2017, 06:59

Za teplo v příštím roce zaplatí českobudějovické domácnosti 517,90 korun za gigajoul, tedy meziročně o tři koruny víc. S touto...

SOUTĚŽ: Lake Malawi vystoupí v Budějcích

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 17:46

Kapela Lake Malawi přijede do Budějc už v pátek 1. prosince. Od 19:00 hodin vystoupí v Café Klubu Slavie. Díky soutěži s...

Lidé diskutovali o parkovacích zónách. Setkání podle nich ale bylo...

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 16:59

Jídelna Základní školy J. Š. Baara se ve středu 29. listopadu proměnila v menší peklo. Teplo bylo především zástupcům města a...

 

Komentáře

Miroslav Novotný

Dnes jsem byl OPĚT svědkem, jak tam ženská středního věku přelejzá na červenou. Stačí jen projet a je vidět jak jsou někteří lidi hloupý. A policie? Schovaná v teple auta a číhá na zákazu na dalšího řidiče. Ví o tom, ale VŮBEC nic nedělá - jen buzeruje řidiče, který v té praso spleti, co je nyní u Mercury přejedou špatně. Poslat chodce do podchodů a hotovo, když se neumějí chovat.

pátek, 8. prosince 2017, 08:11
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • VIDEO: V Hrdějcích hořel autobus městské...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.