Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

U Mercury srazil autobus starší ženu. Ta na místě zemřela

 
pátek, 1. prosince 2017, 10:17

Krátce po šesté hodině ráno byla dnes, v pátek 1. prosince, u Dopravně obchodního centra Mercury v Žížkově ulici v Českých Budějovicích sražena starší žena. Na místě svým zraněním podlehla.

Podle policejního mluvčího Milana Bajcury došlo ke sražení na přechodu pro chodce. „Další okolnosti nehody prošetřujeme. Ale mohu potvrdit, že zde autobus srazil chodce,“ řekl Bajcura.

Řidička autobusu podle dostupných informací odbočovala z Nádražní ulice na Žižkovu na zelené světlo. V tu dobu pravděpodobně vstoupila do cesty šedesátiletá chodkyně, která nerespektovala červené světlo na semaforu pro chodce. Řidička již nestačila zastavit a došlo k střetu s chodkyní. Ta na místě následkům těžkého zranění podlehla.

Připomínáme všem osobám, které přecházejí uvedený přechod, na ostražitost a dodržování dopravních předpisů. Pokud můžete, využívejte podchod, který vás dovede jak k obchodnímu centru, tak i autobusovému a vlakovému nádraží,“ upozornil policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ: Vážná nehoda autobusu u Ločenic si vyžádala jeden lidský život 

Během posledních čtyřiadvaceti hodin je to druhá nehoda autobusu, při které zemřel člověk. V čtvrtek 30. listopadu po havárii autobusu u Ločenic na Českobudějovicku zemřel jeden cestující.

 

Napsala Ell Plate

Komentáře

Miroslav Novotný

Dnes jsem byl OPĚT svědkem, jak tam ženská středního věku přelejzá na červenou. Stačí jen projet a je vidět jak jsou někteří lidi hloupý. A policie? Schovaná v teple auta a číhá na zákazu na dalšího řidiče. Ví o tom, ale VŮBEC nic nedělá - jen buzeruje řidiče, který v té praso spleti, co je nyní u Mercury přejedou špatně. Poslat chodce do podchodů a hotovo, když se neumějí chovat.

pátek, 8. prosince 2017, 08:11
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nejmladší Babišův ministr je z Budějc a bude...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi...

  • Posledních pár hodin si můžete v Budějcích...

Reklama
 
 

Kam dál?

Radek Prokeš jde na měsíc do Prostějova, Květoň střídavě za Jihlavu

pátek, 1. prosince 2017, 09:59

Vedení hokejového ČEZ Motor České Budějovice uvolnilo kvůli velkému počtu hráčů na měsíční hostování útočníka Radka...

Teplo v Českých Budějovicích zdraží o tři koruny

pátek, 1. prosince 2017, 06:59

Za teplo v příštím roce zaplatí českobudějovické domácnosti 517,90 korun za gigajoul, tedy meziročně o tři koruny víc....

SOUTĚŽ: Lake Malawi vystoupí v Budějcích

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 17:46

Kapela Lake Malawi přijede do Budějc už v pátek 1. prosince. Od 19:00 hodin vystoupí v Café Klubu Slavie. Díky soutěži...