Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vážná nehoda autobusu u Ločenic si vyžádala jeden lidský život

 
čtvrtek, 30. listopadu 2017, 08:52

U Ločenic na Českobudějovicku ve čtvrtek 30. listopadu ráno havaroval autobus. Nehoda si vyžádala jeden lidský život a třináct zraněných. Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Máme hlášeno třináct zraněných. Ti byli transportování jak do budějcké, tak i krumlovské nemocnice. Pro dva těžce raněné musel letět vrtulník, jeden člověk bohužel zemřel. Na místě zasahují záchranáři i hasiči,“ řekla tisková mluvčí zdravotnické záchranné služby Petra Kafková. 

Nejzávažněji byl zraněn cestující mladý muž, který při střetu utrpěl těžká mnohačetná poranění neslučitelná se životem a bohužel zemřel přímo na místě nehody. Žena středního věku utrpěla těžká zranění v oblasti hlavy a trupu. Po poskytnutí nezbytné neodkladné péče byla pacientka letecky transportována na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Sem byl letecky transportován i druhý těžce zraněný pacient, muž středního věku. Při střetu utrpěl poranění hlavy, trupu a dolní končetiny, záchranáři ho uložili do celotělové matrace, zajistili žilní vstup a podali nezbytné léky,“ upřesnila Kafková.

Podle policejního mluvčího Jiřího Matznera dostal autobus smyk, sjel do příkopu a pravým bokem narazil do stromu. „Přesné příčiny jsou ale stále v šetření. V půl 12 začalo vyprošťování a odtah havarovaného autobusu,“ dodal Matzner.

Na místo vyjely profesionální hasičské jednotky z pěti měst a dobrovolní hasiči z Velešína. Povoláno bylo také speciální záchranářské vozidlo určené pro nehody, kde je více zraněných. „Cestující jsme museli z autobusu vyprošťovat,“ dodala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Napsala Ell Plate | Foto HZS Jihočeského kraje

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nejmladší Babišův ministr je z Budějc a bude...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi...

  • Posledních pár hodin si můžete v Budějcích...

Reklama
 
 

Kam dál?

Jára Cimrman se v Českých Budějovicích poprvé představí v anglickém podání

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 07:28

Biologické centrum Akademie věd České republiky a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích pořádají dnes, ve čtvrtek...

Čtyři muži při obchodování s pneumatikami nezaplatili daně ve výši osmnáct milionů korun

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 06:39

Kvůli zkrácení daně vyšetřují kriminalisté čtyři muže z jižních Čech. Povedený čtyřlístek nezaplatil při obchodování s...

Policie pátrá po muži, který se vyhýbá vězení. Mohl by se zdržovat v Budějcích

středa, 29. listopadu 2017, 17:01

Po třiačtyřicetiletém muži, který uniká spravedlnosti, pátrají strakoničtí policisté. Štefan Michač měl nastoupit k...