Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

AKTUALIZOVÁNO: Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na Písecku

 
neděle, 22. října 2017, 15:15

Necelé dvě hodiny po poledni, v neděli 22. října, uzavřela hlavní tah z Českých Budějovic do Písku, v katastru obce Semice, vážná dopravní nehoda. Čelně se zde střetly dva osobní automobily. Na místě zasahovaly všechny jednotky Integrovaného záchranného systému.

„Třiasedmdesátiletý řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, jedoucí ve směru na Písek, zatím z neupřesněné příčiny vyjel do protisměru, kde narazil do vozidla tovární značky Škoda Felicia. Nárazem utrpěl lehké poranění a byl po ošetření na místě převezen do písecké nemocnice. Sedmadvacetiletý řidič felicie a jeho dva tříletí synové utrpěli nárazem těžká poranění. Otec s jedním se synů byli vrtulníkem letecké záchranné služby transportováni do pražské nemocnice v Motole. Druhý ze synů pak do nemocnice v Českých Budějovicích,“ popsal nehodu tiskový mluvčí Miroslav Doubek.

Na místě nehody zasahovaly všechny jednotky Integrovaného záchranného systému. Hlavní silniční tah na Písecku byl uzavřen v obou směrech. Policie dopravu odkláněla přes Nový Dvůr a Semice. Provoz byl obnoven krátce po páte hodině odpoledne. „Přesná příčina a další skutečnosti uvedené nehody jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů,“ doplnil Doubek.

ČTĚTE TAKÉ: Tragická nehoda u Písku si vyžádala dva lidské životy

Během velmi krátké doby je to v těchto místech druhá vážná dopravní nehoda. Policie nabádá řidiče, aby nejen v tomto úseku věnovali řízení svých vozů maximální pozornost a důsledně dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

AKTUALIZOVÁNO: Tragickou dopravní nehodu nepřežil jeden z chlapců. Otec dětí je ve velmi vážném stavu

Okolnosti této dopravní nehody dále prošetřují písečtí kriminalisté, bohužel se zapíše do těch s tragickým koncem. Jeden z tříletých synů řidiče Felicie bohužel včera dopoledne následkům vážných zranění, které při nehodě utrpěl, v nemocnici podlehl.  Jde o pětačtyřicátou oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích,“ doplnila tisková mluvčí Kamila Čurínová Ingrišová.

Napsala Ell Plate | Foto Policie České republiky

Kam dál?

Z ulic se přestěhovali do přírodní rezervace. Strážnící jim dali...

neděle, 22. října 2017, 13:32

Při své běžné kontrolní činnosti objevili strážníci ve středu 11. října skupinu osob bez domova, která si u Vrbenských rybníků...

Soud nařídil ústavní výchovu pro unesené bratry kvůli zanedbávání

sobota, 21. října 2017, 11:11

Českokrumlovský soud ve středu, 18. října, nařídil ústavní výchovu sourozenců Davida a Leonarda Lackó, které v pátek, 13. října,...

V Táboře přejel vlak opilou ženu. Ta přežila

pátek, 20. října 2017, 15:47

Podruhé se narodila šestačtyřicetiletá žena, která si notně přihnula a opilá pak přecházela kolejiště na zakázaném místě v...

V kauze nelegálního ozbrojování je šest obviněných. Hrozí jim až osm...

pátek, 20. října 2017, 11:51

Dva muži z Jihočeského kraje podle policistů nelegálně upravovali zbraně na střelbu dávkou, vyráběli tlumiče a hlavní části k...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Dopravní nehoda zablokovala silnici u...

  • Stavba obchvatu Budějc by měla začít už v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Když máte uprchlíky tak rádi, nastěhujte si je domů. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet

Do Česka přichází poněkud se zpožděním projekt „Uprchlíci, vítejte“. Ten zprostředkovává bydlení lidem na útěku v zemích, kde našli útočiště; pokud možno co nejblíž starousedlíkům, tedy rovnou u nich doma. S českou verzí projektu pomáhá Michal Sikyta, který byl před třemi lety u zrodu stejné platformy v Rakousku. „Nejsme sluníčkáři. My jenom nevítáme, ale nabízíme řešení,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

KOMENTÁŘ: Kauza Cambridge Analytica zahltila média. Kdo další zachází s našimi údaji?

Pravděpodobně nikdo nepřehlédnul kauzu úniku dat z Facebooku, která se neoprávněně dostala do rukou firmě Cambridge Analytica. Únik dat se týkal 87 milionu uživatelů z nichž 2,7 milionu jsou občané členských zemí EU. Začátkem dubna byl Mark Zuckerberg předvolán před americký senát, nicméně slyšení před tímto výborem nepřineslo žádný zásadní posun. Tomu, jak sociální sítě zachází s našimi údaji, se však opět dostalo zvýšené pozornosti nás všech.

Nemám pocit, že by tady byl ohrožen tisk, říká Andrej Babiš o zprávě týkající se svobody tisku

Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují hlavně to, že část médií přes svěřenské fondy vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků na veřejnoprávní média. SPD naopak tradiční média kritizuje, podle ní pošlapávají svobodu slova. Babiš v reakci na zprávu RSF řekl, že média jsou svobodná, a zkritizoval práci novinářů.