Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

AKTUALIZOVÁNO: Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na Písecku

 
neděle, 22. října 2017, 15:15

Necelé dvě hodiny po poledni, v neděli 22. října, uzavřela hlavní tah z Českých Budějovic do Písku, v katastru obce Semice, vážná dopravní nehoda. Čelně se zde střetly dva osobní automobily. Na místě zasahovaly všechny jednotky Integrovaného záchranného systému.

„Třiasedmdesátiletý řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, jedoucí ve směru na Písek, zatím z neupřesněné příčiny vyjel do protisměru, kde narazil do vozidla tovární značky Škoda Felicia. Nárazem utrpěl lehké poranění a byl po ošetření na místě převezen do písecké nemocnice. Sedmadvacetiletý řidič felicie a jeho dva tříletí synové utrpěli nárazem těžká poranění. Otec s jedním se synů byli vrtulníkem letecké záchranné služby transportováni do pražské nemocnice v Motole. Druhý ze synů pak do nemocnice v Českých Budějovicích,“ popsal nehodu tiskový mluvčí Miroslav Doubek.

Na místě nehody zasahovaly všechny jednotky Integrovaného záchranného systému. Hlavní silniční tah na Písecku byl uzavřen v obou směrech. Policie dopravu odkláněla přes Nový Dvůr a Semice. Provoz byl obnoven krátce po páte hodině odpoledne. „Přesná příčina a další skutečnosti uvedené nehody jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů,“ doplnil Doubek.

ČTĚTE TAKÉ: Tragická nehoda u Písku si vyžádala dva lidské životy

Během velmi krátké doby je to v těchto místech druhá vážná dopravní nehoda. Policie nabádá řidiče, aby nejen v tomto úseku věnovali řízení svých vozů maximální pozornost a důsledně dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

AKTUALIZOVÁNO: Tragickou dopravní nehodu nepřežil jeden z chlapců. Otec dětí je ve velmi vážném stavu

Okolnosti této dopravní nehody dále prošetřují písečtí kriminalisté, bohužel se zapíše do těch s tragickým koncem. Jeden z tříletých synů řidiče Felicie bohužel včera dopoledne následkům vážných zranění, které při nehodě utrpěl, v nemocnici podlehl.  Jde o pětačtyřicátou oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích,“ doplnila tisková mluvčí Kamila Čurínová Ingrišová.

Napsala Ell Plate | Foto Policie České republiky

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • České Budějovice plánují další opravu...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

Reklama
 
 

Kam dál?

Z ulic se přestěhovali do přírodní rezervace. Strážnící jim dali týden na vystěhování

neděle, 22. října 2017, 13:32

Při své běžné kontrolní činnosti objevili strážníci ve středu 11. října skupinu osob bez domova, která si u Vrbenských...

Soud nařídil ústavní výchovu pro unesené bratry kvůli zanedbávání

sobota, 21. října 2017, 11:11

Českokrumlovský soud ve středu, 18. října, nařídil ústavní výchovu sourozenců Davida a Leonarda Lackó, které v pátek,...

V Táboře přejel vlak opilou ženu. Ta přežila

pátek, 20. října 2017, 15:47

Podruhé se narodila šestačtyřicetiletá žena, která si notně přihnula a opilá pak přecházela kolejiště na zakázaném...